Βόλεϊ

Ζλατιλίδης: «Πάμε στην Αθήνα για δύο ακόμη δυνατά παιχνίδια»

Κορυφώνει την προετοιμασία του ο ΟΦΗ παίζοντας στο Λιγκ Καπ με Ολυμπιακό και Φοίνικα Σύρου

"Πάμε να παίξουμε στην Αθήνα, δυο ακόμη δυνατά παιχνίδια, με δυο από τις καλύτερες ομάδες στην κατηγορία, τα οποία και θα μας βοηθήσουν για την προετοιμασία μας, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος".

Με τα λόγια αυτά ο τεχνικός του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης, σχολίασε την συμμετοχή του ΟΦΗ, στην πρώτη φάση  του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2019-20.

 Ο ΟΦΗ μετέχει στον Γ' όμιλο μαζί με τον Ολυμπιακό και το Φοίνικα Σύρου και τα παιχνίδια θα διεξαχθούν Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη, την Παρασκευή 25/10, Ολυμπιακός-ΟΦΗ στις 5μμ και το Σάββατο 26/10, ΟΦΗ-Φοίνικας Σύρου στις 3.30μμ.

"Όλα αυτά τα παιχνίδια είναι χρήσιμα για μας. Παίζουμε με δυο από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος και θα δοκιμάσουμε τις δυνάμεις μας, μαζί τους" ανέφερε ο τεχνικός του ΟΦΗ, ο οποίος θα έχει στην διάθεση του, όλους τους παίκτες.

Η πρώτη ομάδα κάθε ομίλου και η καλύτερη δεύτερη των τριών ομίλων, που έχουν σχηματιστεί θα προκριθούν στην ημιτελική φάση που θα γίνει με διπλούς ημιτελικούς.

 

Το πρόγραμμα του Λιγκ Καπ

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΣΑΠ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2019-20.

Οι αγώνες θα γίνουν στο Ε.Α.Κ.Αμπελοκήπων, στο Ζηρίνειο Κηφισιάς και στο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη. 

Μετά από κλήρωση οι 9 ομάδες της Volley Laegue χωρίστηκαν σε 3 ομίλους. Η πρώτη ομάδα κάθε ομίλου και η καλύτερη δεύτερη των τριών ομίλων θα προκριθούν στην ημιτελική φάση που θα γίνει με διπλούς ημιτελικούς.

Μετά την ολοκλήρωση της Α΄φάσης θα γίνει κλήρωση για τα ζευγάρια και τις έδρες των ημιτελικών. Οι νικήτριες ομάδες των διπλών ημιτελικών θα προκριθούν στους διπλούς τελικούς.

 

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ LEAGUE CUP «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2019-20

Α΄ΟΜΙΛΟΣ: Π.Α.Ο.Κ., Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015, Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων

B΄ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ο.Π.Κηφισιάς, Παναθηναϊκός Α.Ο., Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Ο.Φ.Η., Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

*Δεν θα αγωνιστεί στην εφετινή διοργάνωση ο Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α΄ΦΆΣΗΣ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Ε.Α.Κ.Αμπελοκήπων

 

1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019

20.00: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

 

2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

20.00: Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

 

3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

21.00: Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων - Π.Α.Ο.Κ.

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Ζηρίνειο Κηφισιάς

 

1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019

17.45: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

 

2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

 

3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

20.30: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη

 

1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019

17.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.- Ο.Φ.Η.

 

2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

15.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ο.Φ.Η.

 

3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

16.00: Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια