Mόνο τα κορίτσια της ΓΕΗ κέρδισαν στο Πανελλήνιο βόλεϊ

Ήττα για τους Παίδες της ΓΕΗ και του ΣΦΠΧανίων...

Mία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των ομάδων Κορασίδων και Παίδων της ΓΕΗ στα προημιτελικά του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος βόλεϊ. Την ήττα γνώρισαν και οι Παίδες του ΣΦΠΧανίων από τον Ολυμπια΄κο.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον Γ΄ Όμιλο των Κορασίδων, η ομάδα της ΓΕΗ που στην πρεμιέρα του τουρνουά που γίνεται στο Αιγάλεω νίκησε 3-1 σετ (20-25, 25-11, 25-17, 25-7) τον Ερυθρό Αστέρα και παρότι έχασε το πρώτο σετ.

Σήμερα ο σύλλογος θα έχει δύσκολο έργο, καθώς στις 19:00 αντιμετωπίζει την διοργανώτρια ομάδα του Αιγάλεω.

Σε ότι αφορά στους Παίδες, δεν τα κατάφεραν στο Λίντο κόντρα στην Καλαμάτα 80 από την οποία έχασαν με 3-1 σετ (20-25, 25-23, 28-30, 21-25). Για να έχουν ελπίδες πρόκρισης στα ημιτελικά του τουρνουά, οι αθλητές του Νικήτα Νικητάκη θα πρέπει σήμερα (17:00) να κερδίσουν τον Μίλωνα.

Όσον αφορά στο χθεσινό παιχνίδι, κρισιμότερο σετ ήταν το 3ο, όπου το σύνολο της ΓΕΗ έχασε 28-30 και ο αντίπαλος πήρε το προβάδισμα με 2-1 για να τελειώσει το ματς στο τέταρτο με 21-25.

Ο ΣΦΠΧανίων στο κλειστό του Κλαδισού δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ολυμπιακό από τον οποίο έχασε με 1-3 σετ (25-23, 20-25, 20-25, 19-25). Σήμερα στις 18:30 θα παίξουν: Πανερυθραϊκός- Χανιά.