Με απόλυτη επιτυχία το 1ο Σιρκουί Καστελίου και το τοπικό πρωτάθλημα

Πολλές συμμετοχές και σημαντικές επιδόσεις

Ποδηλατικοί αγώνες υψηλού επιπέδου έγινε στο Καστέλι την Κυριακή που πέρασε.

Ο Π.Ο.Η. Κάστρο σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Καστελίου διοργάνωσαν τον ποδηλατικό αγώνα criterium, 1ο Σιρκουί Καστελίου για τις Κατηγορίες Παμπαίδες, Πανκορασίδες, Μίνι (Μικρά-Μεγάλα).

Όλα τα σωματεία της Κρήτης έδωσαν το παρών, ενώ ο αγώνας ήταν στο αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΟΠ, με ατομική και ομαδική βαθμολογία στην κατάταξη.

Η διοργάνωση ήταν πάρα πολύ καλή χάρη στις προσπάθειες των εθελοντών και του συλλόγου Καστελίου Πεδιάδας.

Ο ΠΟΗ Κάστρο θέλει να ευχαριστήσει όλο το Δ.Σ και τα μέλη του πολιτιστικού συλλόγου Καστελίου που χωρίς την δική τους ακούραστη προσπάθεια δεν θα είχε γίνει τόσο άψογη διοργάνωση.

Την  αστυνομική διεύθυνση Ηρακλείου, την τροχαία Ηρακλείου και το αστυνομικό τμήμα Μινώα Πεδιάδας που φρόντισαν για την ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα.

Την Περιφέρεια Κρήτης και τον δήμο Μινώα Πεδιάδας.

Την Εθελοντική ομάδα ΠΡΟΤΕΚΤΑ ΦΙΛΙΟΣ ΖΕΥΣ που μας παρείχαν την απαραίτητη υγειονομική κάλυψη.

Τον γιατρό του αγώνα Σαριδάκη Δημήτρη

Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τα μέλη της ομάδας V-STROM riders Ηρακλείου- Λασιθίου για την άψογη παρουσία τους στην διαδρομή του αγώνα.

Τον Σύλλογο φυσικοθεραπευτών περιφερειακού τμήματος Λασιθίου που παρείχαν εθελοντικά τις υπηρεσίες τους στους αθλητές.

Και βέβαια όλες τις ομάδες της Κρήτης που πήραν μέρος:

Π.Ο. Αγ. Νικολάου, Π.Ο Δρήρος Νεάπολης, sps club Athlos, ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας, Α.Ο Κύδων, Α.Ο Σούδας και ΠΟΧ Τάλως.

ΣΕΡΕΠΕΤΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 15ος

Την ίδια μέρα διεξήχθη και το Τοπικό πρωτάθλημα δρόμου/αντοχή 2019   το Πρωτάθλημα διοργάνωσε η τοπική επιτροπή Κρήτης μαζί με τον Π.Ο.Η Κάστρο στο Καστέλι.

Το πρωτάθλημα ήταν για τις κατηγορίες  Παίδων, Κορασίδων, Εφήβων, Νεανίδων, Ανδρών, Γυναικών και Μάστερ.

Η διαδρομή ήταν 100χλμ σε κυκλική διαδρομή για άνδρες και Μάστερ. Έφηβοι και γυναίκες 80χλμ , παίδες και Νεανίδες  60 χλμ. και Κορασίδες  40 χλμ.

Η συμμετοχή και εδώ ήταν μεγάλη από όλα τα Κρητικά σωματεία

Ο αγώνας έγινε με απόλυτη ασφάλεια και οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό