ΟΦΗ

Εντυπωσιακό διπλό για την Κ15 του ΟΦΗ, 2-6 τον Απόλλων Σμύρνης

Οι πιτσιρικάδες της ομάδας του Ηρακλείου ήταν σε εξαιρετική μέρα

Η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ ήταν εντυπωσιακή στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλων Σμύρνης, του οποίου επικράτησε 2-6 για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Super League.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά σκορ από το 15’, όμως η ομάδα του Ηρακλείου είχε τις… απαντήσεις στο δεύτερο 45λεπτο.

Στο 55’ ο Καραντινός έκανε το 1-1, ενώ στο 60’ ο Κλάδος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα για το 1-2.

Στο 65’ ο Φαϊτάκης έκανε το 1-3, ενώ ο Καραντινός, πετυχαίνοντας ακόμη δυο γκολ στο 70’ και στο 75’, έκανε το 1-5 για την ομάδα μας.

Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-5, με τον Κλάδο να διαμορφώνει το τελικό 2-6 στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης (70’ λ.τ. Κότσι), Γωνιανάκης, Σαντοριναίος, Σαλούστρος, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (60’ Μακράκης), Φανουράκης (50’ Καραντινός), Τζεβαμπινάς (50’ Κλάδος), Κακουλάκης, Φαϊτάκης, Σημαντηράκης (60’ Κώτης).