Football League

Τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής στην Football League

Ημέρα… γηπεδούχων ήταν σε γενικές γραμμές η 31η αγωνιστική της Football League, καθώς με εξαίρεση το διπλό του ΟΦΗ στην Άρτα και αυτό του Πανσερραϊκού επί του Εργοτέλη, σε όλα τα υπόλοιπα ματς «μίλησαν» οι έδρες.

Η πρώτη 4αδα έμεινε αναλλοίωτη, με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό να κάνει την μεγάλη ανατροπή κόντρα στον Απόλλων Πόντου με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Στη «μάχη» για την παραμονή η αγωνία παρατείνεται, με την αδιάφορη Καλλιθέα (έχει ήδη υποβιβαστεί) να κάνει τη νίκη της ημέρας κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας (3-0).

Αναλυτικά η εικόνα μετά τις σημερινές αναμετρήσεις:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (31Η)

Εργοτέλης-Πανσερραϊκός                          0-3

ΑΕ Καραϊσκάκης-ΟΦΗ                                 1-2

ΑΟΧ/Κισσαμικός-Απόλλων Πόντου          2-1

Τρίκαλα-Αιγινιακός                                     1-0

Απόλλων Λάρισας-Παναιγιάλειος            3-2

Καλλιθέα-Αναγέννηση Καρδ.                    3-0

Παναχαϊκή-Σπάρτη                                     2-1

Αχαρναϊκός-Δόξα Δράμας                          0-3 (α.α.)

Άρης-Βέροια                                                 3-0 (α.α.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΦΗ                                          77

2.Άρης                                          76

3.Παναχαϊκή                               66

4.ΑΟΧ/Κισσαμικός                     58

5.Δόξα Δράμας                            54

6.Τρίκαλα                                     52

7.Απόλλων Πόντου                    47

8.ΑΕ Καραϊσκάκης                      44

9.Απόλλων Λαρ.                          43

10.Εργοτέλης                               40

11.Σπάρτη                                     37

12.Αναγέννηση Καρδ.                 34

13.Αιγινιακός                               34

14.Πανσερραϊκός                        29

15.Καλλιθέα                                 24

16.Παναιγιάλειος                        21

17.Βέροια                                       5

18.Αχαρναϊκός                             -51

ΕΠΟΜΕΝΗ (32Η)

Τετάρτη 16/5 (17:00)

Σπάρτη-Άρης (ΕΡΤ Web TV)

Τρίκαλα-ΑΟΧ/Κισσαμικός

Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λαρ.

Αιγινιακός-Καλλιθέα

Παναιγιάλειος-ΑΕ Καραϊσκάκης

Αναγέννηση Καρδ.-Εργοτέλης (ΕΡΤ3)

Πανσερραϊκός-Παναχαϊκή

ΟΦΗ-Αχαρναϊκός Δεν διεξάγεται

Δόξα Δράμας-Βέροια Δεν διεξάγεται

Σχόλια