Europa League

Όλα για όλα ο ΑΠΟΕΛ με Καραμπάγκ

Απόψε γίνονται τα 24 παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League

Με σημαντικά παιχνίδια διεξάγεται απόψε η τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Ο ΑΠΟΕΛ έχει χάσει σημαντικό έδαφος στον όμιλό του και «καίγεται» για θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Καραμπάγκ, ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι στο Βελιγράδι για να παίξει με την Παρτιζάν.

Θεωρητικά εύκολο έργο έχει η Σεβίλλη κόντρα στην Ντουντελάνζ, σε ένα παιχνίδι στο οποίο θα υπάρχει... ελληνικό χρώμα με την παρουσία του διαιτητή Τάσου Παπαπέτρου.

Στο «Φίλιπς Στάντιον» η PSV καλείται να ανασυνταχθεί από την ήττα από την Ουτρέχτη καθώς υποδέχεται τη ΛΑΣΚ ενώ στο Λονδίνο η Άρσεναλ δεν θα πρέπει να έχει πρόβλημα κόντρα στη Βιτόρια Γκιμαράες.  Ξεχωρίζει, επίσης, και η «μάχη» της Ρόμα με τη Γκλάντμπαχ.

Tο πλήρες πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «Τοφίγκ Μπαχράμοφ Αντίνα Ρεπούμπλικα Σταντιονού» Καραμπάγκ – ΑΠΟΕΛ

22:00 «Εστάντιο Ραμόν Σάντεθ-Πιθχουάν» Σεβίλλη – Ντουντελάνζ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Σεβίλλη 6 4-0

2.Ντουντελάνζ 3 5-7

3.Καραμπάγκ 3 4-4

4.ΑΠΟΕΛ 0 3-5

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 «Μάλμε Νιου Στάντιουμ» Μάλμε – Λουγκάνο

22:00 «ΝΣΚ Ολυμπίνσκι» Ντιναμό Κιέβου – Κοπεγχάγη

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κοπεγχάγη 4 2-1

2.Ντιναμό Κιέβου 4 1-0

3.Λουγκάνο 1 0-1

4.Μάλμε 0 1-2

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 «Σενόλ Γιουνές Σπορ Κομπλεξί Γενί Στάντιουμ» Τραμπζονσπόρ – Κράσνονταρ

22:00 «Κολιζέουμ Αλφόνσο Πέρεθ» Χετάφε – Βασιλεία

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Χετάφε 6 3-1

2.Βασιλεία 4 7-2

3.Τραμπζονσπόρ 1 2-3

4.Κράσνονταρ 0 1-7

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 «Ζοσέ Αλβαλάδε» Σπόρτινγκ Λισσαβόνας – Ρόζενμποργκ

22:00 «PSV Στάντιον» Αϊντχόφεν – ΛΑΣΚ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αϊντχόφεν 6 7-3

2.ΛΑΣΚ 3 2-2

3.Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 3 4-4

4.Ρόζενμποργκ 0 1-5

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 «Ροαζόν Παρκ» Ρεν – Κλουζ

22:00 «Σέλτικ Παρκ» Σέλτικ – Λάτσιο

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Σέλτικ 4 3-1

2.Κλουζ 3 2-3

3.Λάτσιο 3 3-3

4.Ρεν 1 2-3

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 «Φράνκφουρτ Στάντιον» Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Σταντάρ Λιέγης

22:00 «Άρσεναλ Στάντιουμ» Άρσεναλ – Βιτόρια

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Άρσεναλ 6 7-0

2.Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3 1-3

3.Σταντάρ Λιέγης 3 2-4

4.Βιτόρια 0 0-3

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «Εστάντιο ντο Ντραγκάο» Πόρτο – Ρέιντζερς

19:55 «Σταντ ντε Σουίς» Γιουνγκ Μπόις – Φέγενορντ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γιουνγκ Μπόις 3 3-3

2.Πόρτο 3 2-3

3.Φέγενορντ 3 2-1

4.Ρέιντζερς 3 2-2

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «ΤΣΣΚΑ Αρίνα» ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φερεντσβάρος

19:55 «Λουντογκόρετς Αρίνα» Λουντογκόρετς – Εσπανιόλ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Λουντογκόρετς 6 8-1

2.Εσπανιόλ 4 3-1

3.Φερεντσβάρος 1 1-4

4.ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0 1-7

 

9ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «Σταντ Ζοφρουά Γκισάρ» Σεντ Ετιέν – Ολεξάντρια

19:55 «ΚΑΑ Γκεντ Στάντιουν» Γάνδη – Βόλφσμπουργκ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γάνδη 4 4-3

2.Βόλφσμπουργκ 4 4-2

3.Σεντ Ετιέν 1 3-4

4.Ολεξάντρια 1 2-4

 

10ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «Στάντιο Ολύμπικο» Ρόμα – Γκλάντμπαχ

19:55 «Μπασακσεχίρ Φατίχ Τερίμ Στάντιουμου» Μπασακσεχίρ – Βόλφσμπεργκ

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ρόμα 4 5-1

2.Βόλφσμπεργκ 4 5-1

3.Μπασακσεχίρ 1 1-5

4.Γκλάντμπαχ 1 1-5

 

11ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «Μπεσίκτας Παρκ» Μπεσίκτας – Μπράγκα

19:55 «Ναρόντνι Φουτμπαλόβι Στάντιον» Σλόβαν Μπρατισλάβας – Γουλβς

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Μπράγκα 4 3-2

2.Σλόβαν Μπρατισλάβας 4 6-4

3.Γουλβς 3 1-1

4.Μπεσίκτας 0 2-5

 

12ος ΟΜΙΛΟΣ

19:55 «Στάντιον ΦΚ Παρτιζάν» Παρτιζάν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

19:55 «Άντο Ντεν Χάαγκ Στάντιουμ» ΑΖ Αλκμάαρ – Αστάνα

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Παρτιζάν 4 4-3

2.Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4 1-0

3.Αλκμάαρ 2 2-2

4.Αστάνα 0 1-3

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια