Φένλο... όπως ΟΦΗ: Όγδοη σερί ήττα στην Eredivisie

Έχασε 2-1 στην έδρα της Ζβόλε, δεν βρήκε δίχτυα ο Γιώργος Γιακουμάκης

Θυμίζει… ΟΦΗ η Φένλο στην Eredivisie, καθώς σήμερα γνώρισε την όγδοη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα με σκορ 2-1 στην έδρα της Ζβόλε.

Η ομάδα του Γιακουμάκη αλλά και των αδερφών Δώνη άλλαξε προπονητή αλλά το ντεμπούτο του Λουχουκάι στον πάγκο δεν μπόρεσε να αντιστρέψει την κατάσταση και έτσι έχουν μπλέξει σε σοβαρές περιπέτειες για την παραμονή τους.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Γιώργος Γιακουμάκης δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, παραμένοντας πάντως στα 24 γκολ που συνιστούν μια εξαιρετική επίδοση. Ο Ηρακλειώτης επιθετικός είχε μια τεράστια ευκαιρία (κεφαλιά από κοντά άουτ) για να ανοίξει το σκορ στο β’ ημίχρονο.

Στο γκολ της Φένλο είχε συμμετοχή καθώς αρχικά προσπάθησε να σκοράρει, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και τελικά σκόρερ χρίστηκε ο συμπαίκτης του, Ρόι Τζέλμι. Στις καθυστερήσεις ο «Γιακούμ» δέχτηκε και κίτρινη κάρτα για ένα φάουλ σε αντίπαλο.