Ο Αστέρας...αρνείται να χάσει, έφυγε με ισοπαλία (2-2) από τη Λεωφόρο

Οι Αρκάδες στέρησαν για άλλη μια φορά την νίκη από τους "πράσινους"...

Σε ένα παιχνίδι με δύο αμφισβητούμενα πέναλτι ο Αστέρας έφυγε από τη Λεωφόρο με την ισοπαλία απέναντι στον Παναθηναϊκό, με 2-2, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των play-offs της Super League.

Ο αμαρκάριστος Σουάρεθ έκανε με κεφαλιά το 0-1 για τους Αρκάδες μόλις στο 10’, ο Χατζηγιοβάνης εκμεταλλεύθηκε την «γκάφα» του -πρωταγωνιστή στο 2-2 του πρώτου γύρου-Παπαδόπουλου και ισοφάρισε στο 28ο λεπτό, για να ακολουθήσουν το εύστοχο «πέναλτι» του Μπαράλες στο 42’ και νέο γκολ του Χατζηγιοβάνη, από στην άσπρη βούλα, στο 58ο λεπτό.

Ενώ Καρλίτος και Σανκαρέ, αμφότεροι μπαίνοντας αλλαγή στο ματς. είχαν δοκάρια, ο πρώτος στο 72’ και το δεύτερος στο 90’!

Αυτή ήταν η τέταρτη φορά που το «τριφύλλι» δεν κατάφερε να κερδίσει το σημερινό του αντίπαλο, αλλά πιθανότατα και η… κρισιμότερη στην προσπάθεια που κάνει για μια θέση στην Ευρώπη τη νέα σεζόν…

Ο Παναθηναϊκός παρέμεινε στην πέμπτη θέση, με 53 βαθμούς μετά από 33 παιχνίδια κι ο Αστέρας έκτος έχοντας 46 πόντους με τα ίδια ματς.

Πηγή φωτογραφίας: INTIME