Έχει «κολλήσει»: Τρίτη σερί ήττα ο Εργοτέλης, 0-1 από την ΑΕ Καραϊσκάκης

Η ομάδα του Ηρακλείου έχασε ευκαιρίες, αλλά το γκολ δεν ήρθε

Ήττα… σοκ γνώρισε σήμερα ο Εργοτέλης και μάλιστα 3η συνεχόμενη σε διάστημα λίγων ημερών.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν 0-1 από την ΑΕ Καραϊσκάκης στο Παγκρήτιο Στάδιο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής για τη Super League 2.

Μετά το μέτριο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη δημιούργησε ευκαιρίες στην επανάληψη, όμως το πολυπόθητο γκολ δεν ήρθε.

Το γκολ του Μαραθωνίτη στο 70’, έφερε τον Εργοτέλη σε συνθήκες πίεσης. Προσπάθησε να πετύχει έστω το γκολ της ισοφάρισης, όμως ακόμη και οι κλασσικές ευκαιρίες πέρασαν ανεκμετάλλευτές.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης (78’ Κόνραντ), Νεράλ (25’ λ.τ. Κατσούρι), Τσέλιος, Μπουτσάκης, Άπι, Κωστανάσιος (46’ Μανουσάκης), Πατρινός (46’ Μπουρσέλης), Κοκκίνης (70’ Κουάτενγκ).

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Γιάννης Μάγγος): Μπουργάνης, Χατζηδίμπας, Δούμτσιος (83’ Νταλακούρας), Δερμιτζάκης (65’ Μαύρου), Ναζίμ, Τσάμπας, Μπεκατώρος, Μπρέμπρος (58’ Μαραθωνίτης), Κλιγγόπουλος, Ρούνεϊ, Λόβριτς.