Super League 2: Φινάλε-σοκ για τα Χανιά

Οι Χανιώτες ήταν αγκαλιά με τη νίκη αλλά τελικά είδαν τον Απόλλωνα Λάρισας να φεύγει με το «διπλό» με σκορ 1-2 από τα Περιβόλια

Απίθανη εξέλιξη είχε η αναμέτρηση του Σαββάτου για την 7η αγωνιστική της Super League 2 στα Περιβόλια, με τα Χανιά να πέφτουν θύμα ανατροπής γνωρίζοντας την ήττα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με 1-2 από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου στο α’ ημίχρονο με σουτ του Πασχάλη Κάσσου εντός περιοχής. Κι ενώ όλα έδειχναν επικράτηση των Χανίων καθώς το 1-0 παρέμεινε μέχρι το 85ο λεπτό, στο 86' ο Απόλλων έφτασε στην ισοφάριση με τέρμα του Λίταινα, ενώ στις καθυστερήσεις οι Θεσσαλοί έφεραν τούμπα το ματς. Ο Τασιούλης ήταν εκείνος που σημείωσε το 1-2 και σόκαρε τα Χανιά στην εκπνοή του αγώνα…

ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72' Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65' Χύσι), Λεοζίνιο (82' Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85' Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας, Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41' Καμπέρης), Μπαστακός.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Παρασκευή (29/11)

Εργοτέλης – Παναχαϊκή 2-1 (17' Ροβίθης, 28' Κουατέγκ - 42' Μωραΐτης)

Σάββατο (30/11)

15:00 Χανιά - Απόλλων Λάρισας 1-2 (45+2' Κάσσος / 86' Λίταινας, 90+2' Τασιούλης)