Μπάσκετ Γ' Εθνική

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής για ΟΦΗ και Δειλινό

Την Καλλιθέα Ρόδου εντός έδρας θα αντιμετωπίσει ο ΟΦΗ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής, στις 14 Οκτωβρίου στο ΒΑΚ ενώ για το νεοφώτιστο στην κατηγορία Δειλινό το πρώτο παιχνίδι είναι εκτός έδρας με τον ΕΦΑΟ Ζωβράφου. Την 5η αγωνιστική 18 Νοεμβρίου θα γίνει το ντέρμπι του Ηρακλείου ανάμεσα στον ΟΦΗ και το Δειλινό. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:


Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

1η Αγωνιστική ( 14/10)14Η (03/02)
ΚΑΠ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΟΦΗ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

2η Αγωνιστική (21/10)- 15Η (10/02)
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΚΑΠ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΟΦΗ
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

3η Αγωνιστική (04/11)- 16η (17/02)
ΚΑΠ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
ΟΦΗ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ

4η Αγωνιστική (11/11)- 17η ( 24/02)
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΚΑΠ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΟΦΗ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ

5η Αγωνιστική (18/11)- 18η ( 03/03)
ΚΑΠ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΟΦΗ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

6η Αγωνιστική (25/11)- 19η (17/03)
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΚΑΠ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΟΦΗ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

7η Αγωνιστική (02/12)- 20η (24/03)
ΚΑΠ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΟΦΗ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ

8η Αγωνιστική (09/12) -21η (31/03)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΚΑΠ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΟΦΗ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

9η Αγωνιστική ( 16/12)- 22η ( 07/04)
ΚΑΠ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΟΦΗ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ

10η Αγωνιστική (23/12)- 23η (14/04)
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΚΑΠ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΟΦΗ
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ

11η Αγωνιστική (13/01)- 24η (21/04)ΚΑΠ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ
ΟΦΗ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

12η Αγωνιστική (20/01)- 25η (05/05)
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ – ΚΑΠ
ΟΦΗ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ

13η Αγωνιστική (27/01)- 26η (12/05)
ΚΑΠ – ΟΦΗ
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ.Ρ
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Σχόλια