Αποχαιρέτησε την Ολλανδία με ήττα ο ΟΦΗ, 2-0 από τη Ναϊμέγκεν

Αρκετές δοκιμές από το Νίκο Νιόπλια

Με ήττα «έκλεισε» τον κύκλο των φιλικών αγώνων προετοιμασίας στην Ολλανδία ο ΟΦΗ.

Η ομάδα του Ηρακλείου έχασε 2-0 από τη Ναϊμέγκεν, σε ένα παιχνίδι που ο Νίκος Νιόπλιας έκανε αρκετές δοκιμές.

Στο πρώτο ημίχρονο χρησιμοποίησε τον Ουές στη μεσαία γραμμή, ενώ έδωσε φανέλα βασικού στον υπό δοκιμή επιθετικό Λορέντζο Γκονζάλεζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» ήταν πιο δημιουργικοί στην επίθεση (συγκριτικά με το πρώτο), όμως σε γενικό πλαίσιο θέλουν ακόμη δουλειά.

Μπρούϊν με πέναλτι στο 12’ και Μάρκεζ στο 53’ με κεφαλιά πέτυχαν τα γκολ της ολλανδικής ομάδας.

ΝΑΪΜΕΓΚΕΝ (Ρότζερ Μεϊερ): Μπράντερχορστ, Μάρκεζ, Μπρούϊν, Οκίτα, Μάτσον, Ντούελουντ, Ελ Καρουανί, Σένε, Όντενταλ, Ρούϊ, Πρόπερ.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Ουές, Μπαλογιάννης, Νέιρα, Γρίβας, Νοικοκυράκης, Γκονζάλεζ.