Αθλητισμός

Πρώτα Πανιώνιος και μετά Champions League για την ΑΕΚ

Με το μυαλό και στο Champions League, η ΑΕΚ υποδέχεται απόψε (20:30, Novasports2) τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Η Ένωση θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί της και παράλληλα να τεστάρει την αγωνιστική της ετοιμότητα για το παιχνίδι με τον Άγιαξ για το Champions League που είναι προγραμματισμένο για την ερχόμενη Τετάρτη, αλλά και ενόψει του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα την επόμενη Κυριακή.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης δεν υπολογίζει στους ανέτοιμους Μπογέ και Αλμπάνη, προτίμησε να περιμένει για να έχει στο 100% την επόμενη εβδομάδα τον Γκάλο, ενώ επέλεξε να φρεσκάρει τους Οικονόμου και Γαλανόπουλο.

Για σήμερα είναι προγραμματισμένο και το παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα. 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας και η βαθμολογία:

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου

 18:15-Novasports1

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Ψαρρής (Ζακύνθου), 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

19:00-ΕΡΤ1

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)

Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Γιαννίκος (Πειραιά), 4ος: Μανούσος (Αργολίδας)

 20:30-Novasports1

ΑΕΚ-Πανιώνιος

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Καρσιώτης (Καστοριάς), 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

 

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου

17:00-ΕΡΤ1

Ξάνθη-Παναιτωλικός

Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Χατζίκος (Δράμας), 4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)

 18:15-Novasports2

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Πάγκαλος (Λασιθίου), 4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών)

 20:00-ΕΡΤ1

Ατρόμητος-Λαμία

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Σίπκας (Σάμου), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

 20:30-Novasports1

Ολυμπιακός-Αστέρας

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής), 4ος: Βρέσκας (Πιερίας)

 

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου

19:00-ΕΡΤ

Άρης-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Μεϊντάνας (Αχαΐας), Μουσιάδης (Ηπείρου), 4ος: Σέζος (Κιλκίς)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      6

2.ΑΡΗΣ      6

3.A.E.K.      6

4.Π.Α.Ο.Κ.      4

5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ      4

6.ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ      3

7.ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ      3

8.Α.Ε.Λ.      3

9.Ο.Φ.Η.      1

10.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ      1

  1. ΞΑΝΘΗ 1

12.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ      0

13.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      0

14.ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.      0

15.ΛΑΜΙΑ      0

16.ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ      0

Σχόλια