Νίκη με ανατροπή η Κ19 του ΟΦΗ

Η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ ξεκίνησε νικηφόρα τον 3ο γύρο στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Football league, επικρατώντας δύσκολα 2-1 της Καλλιθέας.

Η αθηναϊκή ομάδα έβαλε δύσκολα στους Κρητικούς, παρουσιάζοντας ένα πολύ δυνατό σύνολο, όμως το συγκρότημα του Βασίλη Κρασανάκη πήρε το «τρίποντο» με ανατροπή.

Ο Γκέτσι μόλις στο 2ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με τον Βαγγέλη Νοικοκυράκη να ισοφαρίζει ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδα «κυνήγησαν» το γκολ, επιδιώκοντας να ελέγξουν την κατοχή της μπάλας και τον ρυθμό.

Τελικά, η νίκη κρίθηκε στο 77’ με «καρφωτή» κεφαλιά του Κουράκη, που διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΟΦΗ: Παναγιώτου, Κοκολογιάννης, Λαγουδάκης, Περδίκης, Ρουσσάκης, Λαμπριανίδης (68’ Ξενοκτιστάκης), Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης (90’ Μαρινάκης), Σταυρακάκης (80’ Αζίζι), Κουράκης (90’ Ζερβάκης).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Μποζιώλης, Ντάριο, Χαλίλι (75’ Χαντάτ), Μπάρα, Οικονόμου, Ούγκρης (60’ Νικούλης), Βασιλειάδης (80’ Μινοσιάν), Μαργαρώνης, Γκέτσι, Τουρούκης (73’ Δεληβασίλης), Τζεμίλ (67’ Βαλοτάσιος).