Αθλητισμός

Σημαντικά ματς στα τοπικά πρωταθλήματα του μπάσκετ

Τον αντίπαλό του στον τελικό του τοπικού πρωταθλήματος μπάσκετ των ανδρών περιμένει να μάθει ο Κύδων, ο οποίος έκανε το 3-0 επί του Δειλινού την περασμένη Κυριακή.

Ίσως μάθει αύριο τον αντίπαλό του, ίσως πάλι θα χρειαστεί να κάνει υπομονή. Η Μεσαρά υποδέχεται στις 18:00, στο κλειστό των Μοιρών τον Κύδωνα, ο οποίος προηγείται με 2-1 στις νίκες και εφόσον νικήσει αύριο Κυριακή παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό και ο φετινός τίτλος μετατρέπεται σε χανιώτικη υπόθεση... Σε αντίθετη περίπτωση, η σειρά μεταφέρεται στα Χανιά, όπου και θα κριθεί η πρόκριση οριστικά.

Από 'κει και πέρα, σε τοπικό επίπεδο το ενδιαφέρον στρέφεται στο πρωτάθλημα των νεανίδων, καθώς θα αναδειχτεί ο φετινός πρωταθλητής. Όπως ενημέρωσε η ΕΚΑΣΚ, προσπάθησε να ορίσει τα παιχνίδια την ίδια ώρα, ωστόσο, μετά από αντίρρηση των σωματείων, κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγώνων του διημέρου:

Σήμερα 1/4

Νεανίδων: Αλικ/σού (18:30) Ηρόδοτος-Αρκάδι, Ταυρωνίτη (15:30) Πλατανιάς-ΟΦΗ.

Παμπαίδων (1ος όμιλος): Ακρωτηρίου (16:00) Ακρωτήρι-ΑΟΚ Χανιά, Ρεθύμνου (11:30) ΑΓΟΡ1-Κύδων2.

Παμπαίδων (2ος όμιλος): Ρεθύμνου (10:00) Ακαδημία Ρεθ.-Κύδων3, Ταυρωνίτη (17:00) Πλατανιάς-ΑΓΟΡ2.

Παμπαίδων (3ος όμιλος): Αλικ/σού (17:00) Ηρόδοτος1-Δειλινό1, ΒΑΚ (19:00) ΟΦΗ1-Ηράκλειο1.

Παμπαίδων (4ος όμιλος): ΒΑΚ (17:30) ΟΦΗ2-Άσκηση, Λίντο (16:00) Δειλινό2-Ηρόδοτος2.

Παμπαίδων (5ος όμιλος): Λίντο (17:30) Εργοτέλης-Γιούχτας.

Παγκορασίδων (α' όμιλος): Κλαδισού (16:30) Αρκάδι-ΟΑΧ2.

Μίνι κορίτσια (7ος όμιλος): Αλικ/σού (15:30) Ανδρογέας-Ηρόδοτος.

Μίνι παίδων (2ος όμιλος): Ρεθύμνου (13:00) ΑΓΟΡ2-Κύδων2.

Κυριακή 2/4

Ανδρών: Μοιρών (18:00) Μεσαρά-ΑΟΚ Χανιά.

Β' φάση κορασίδων: Λίντο (20:00) Εργοτέλης-ΟΦΗ, Ρεθύμνου (18:00) Αρκάδι-ΟΑΧ.

Μίνι παίδων (1ος όμιλος): Ρεθύμνου (15:00) ΑΓΟΡ1-ΟΑΧ1, Ρεθύμνου (13:30) Ακαδημία Ρεθ.1-ΑΓΟΡ3, Ταυρωνίτη (17:00) Πλατανιάς-Κύδων1.

Μίνι παίδων (2ος όμιλος): Κλαδισού (11:00) ΟΑΧ-Ακαδημία Ρεθ., Ρεθύμνου (16:30) Αρκάδι-ΟΑΧ2.

Μίνι παίδων (3ος όμιλος): Αλικ/σού (14:30) Ηράκλειο1-Ανδρογέας, Αλικ/σού (13:00) Δειλινό1-ΟΦΗ1.

Μίνι παίδων (4ος όμιλος): Αλικ/σού (16:00) Ηράκλειο2-Δειλινό2, Λίντο (18:00) Εργοτέλης-ΟΦΗ2.

Μίνι παίδων (5ος όμιλος): Αρχανών (16:00) Γιούχτας-Αναγέννηση, Μοιρών (16:00) Μεσαρά-Πεδιάδα.

Μίνι κορίτσια (7ος όμιλος): ΒΑΚ (13:00) ΟΦΗ-Εργοτέλης.  

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια