Αθλητισμός

Οι διαιτητές της 22ης αγωνιστικής της Football League

Η ΚΕΔ όρισε τους διαιτητές και τους βοηθούς που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της Football League.

Η ΕΠΟ όρισε τους ρέφερι και τους βοηθούς για τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής, στα ματς που ξεκινούν την Παρασκευή (13/3) και ολοκληρώνονται την Κυριακή (15/3).

Οι δύο κρητικές ομάδες αγωνίζονται την Κυριακή. Ο ΑΟΧ υποδέχεται στις 15:00 τον Ηρακλή Ψαχνών και διαιτητής θα είανι ο Ζαραβίνος του συνδέσμου Αθηνών.

Η Επισκοπή υποδέχεται την ίδια ημέρα στις 14:45 την Καλλιθέα σ' ένα ματς που θα διευθύνει ο Μολιχιτούδης του συνδέσμου  Μακεδονίας.

Αναλυτικά:

Νότιος όμιλος

Σάββατο 14/3

15.00: Απόλλων Σμύρνης - Αχαρναϊκός (Γήπεδο «Γ. Καμάρας)

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Κασσαβέτης (Αιτ/νίας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

4ος: Κουλούδης (Λέσβου)

Κυριακή 15/3

14.45: Επισκοπή - Καλλιθέα (Δημ. Γήπεδο Γάλλου)

Διαιτητής: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Λάμπρου (Αν. Αττικής)

4ος: Ντοκάκης (Χανίων)

15.00: Παναχαϊκή - Άλιμος (Παμπελοποννησιακό Στάδιο)

Διαιτητής: Χ. Μανούρας (Τρικάλων)

Βοηθοί: Τζαφόλιας (Αν. Αττικής), Παλαμίδας (Λακωνίας)

4ος: Σελίμος (Λακωνίας)

15.00: ΑΟ Χανιά - Ηρακλής Ψαχνών (Δημ. Γήπεδο Μάλεμε)

Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)

Βοηθοί: Γιαννουγλίδης, Φωτόπουλος (Αθηνών)

4ος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

18.00: Φωστήρας - ΑΕΚ (Δημ. Γυμναστήριο «Σπ. Γιαλαμπίδης»)

Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Καραγεώργος, Νενεκούμης (Αργολίδας)

4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

Ρεπό: Παναιγιάλειος

Βόρειος όμιλος

Παρασκευή 13/3

15.00: Ζάκυνθος - Ηρακλής (Δημ. Στάδιο Ζακύνθου)

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Λάμιας (Μεσσηνίας), Παπανικολάου (Κορινθίας)

4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

18.00: Τύρναβος - Λαμία (Αλκαζάρ)

Διαιτητής: Ι. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πάτρας, Νικολαΐδης (Μακεδονίας)

4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)

Κυριακή 15/3

15.00: Ολυμπιακός Βόλου - Αιγινιακός (ΕΑΚ Βόλου)

Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)

Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Κοτζαμανίδης (Πειραιά)

4ος: Σωσώνης (Φθιώτιδας)

15.00: Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων 1926 (Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Νικολαδός, Δόσης (Αθηνών)

4ος: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

15.00: Εθνικός Σερρών - Αγροτικός Αστέρας (Δημ. Γήπεδο Σερρών)

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Ρίγκος (Γρεβενών), Σίπκας (Πέλλας)

4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)

15.00: Φωκικός - ΑΕΛ (Δημ. Στάδιο Άμιφσσας)

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Βοηθοί: Μπετσόγλου, Σεφέρης (Κορινθίας)

4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

Ρεπό: Πιερικός

Σχόλια