Αθλητισμός

Ελληνική βραδιά στο Europa League

 Τρεις ελληνικές ομάδες, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης μπαίνουν απόψε στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League...



Από εκεί και πέρα, έχουμε και άλλες σπουδαίες αναμετρήσεις, αφού η δεύτερη τη τάξει διοργάνωση της UEFA μας έχει συνηθίσει σε αγώνες επιπέδου Champions League και αυτό περιμένουμε από σήμερα.

Από τους 24 αγώνες ξεχωρίζουν τέσσερις και αυτοί είναι οι Γκλάντμπαχ - Βιγιαρεάλ, Παρτίζαν - Τότεναμ, Σεβίλλη - Φέγενοορντ και Έβερτον - Βόλφσμποπυργκ.

Αναλυτικά

1ος όμιλος
Γκλάντμπαχ - Βιγιαρεάλ (20:00)
Απόλλων Λεμεσού - Ζυρίχη (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Ζυρίχη – Γκλάντμπαχ, Βιγιαρεάλ - Απόλλων Λεμεσού (22:05)

2ος όμιλος
Μπριζ - Τορίνο (20:00)
Κοπεγχάγη - Ελσίνκι (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Ελσίνκι – Μπριζ, Τορίνο – Κοπεγχάγη (22:05)

3ος όμιλος
Παρτίζαν - Τότεναμ (20:00)
Μπεσίκτας - Αστέρας Τρίπολης (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης – Παρτιζάν, Τότεναμ – Μπεσίκτας (22:05)

4ος όμιλος
Ζάλτσμπουργκ - Σέλτικ (20:00)
Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Άστρα Τζούρτζου (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Αστρα – Σάλτσμπουργκ, Σέλτικ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:05)

5ος όμιλος
Αϊντχόφεν - Εστορίλ (20:00)
Παναθηναϊκός - Ντινάμο Μόσχας (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Ντιναμό Μόσχας – Αϊντχόφεν (18:00), Εστορίλ – Παναθηναϊκός (22:05)

6ος όμιλος
Καραμπάκ - Σεντ-Ετιέν (19:00)
Ντίπρο - Ίντερ (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Σεντ Ετιέν - Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκι, Ιντερ – Καραμπάγκ (22:05)

7ος όμιλος
Σταντάρ Λιέγης - Ριέκα (22:05)
Σεβίλλη - Φέγενοορντ (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Φέγενορντ - Σταντάρ Λιέγης , Ριέκα – Σεβίλλη (20:00)

8ος όμιλος
Λιλ - Κρασνοντάρ (22:05)
Έβερτον - Βόλφσμπουργκ (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Κράσνονταρ – Εβερτον (19:00), Βόλφσμπουργκ – Λιλ (20:00)

9ος όμιλος
Γιουνγκ Μπόις - Σλόβαν Μπρατισλάβα (22:05)
Νάπολι - Σπάρτα Πράγας (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Σπάρτα Πράγας - Γιουνγκ Μπόις, Σλόβαν Μπρατισλάβας – Νάπολι (20:00)

10ος όμιλος
Στεάουα - Όλμποργκ (22:05)
Ρίο Άβε - Ντινάμο Κιέβου (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Ντιναμό Κιέβου - Στεάουα Βουκουρεστίου, Ααλμποργκ - Ρίο Αβε (20:00)

11ος όμιλος
ΠΑΟΚ - Ντινάμο Μινσκ (22:05)
Φιορεντίνα - Γκινγκάμπ (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Γκινγκάμπ – ΠΑΟΚ, Ντιναμό Μινσκ – Φιορεντίνα (20:00)

12ος όμιλος
Μεταλίστ - Τράμπζονσπορ (22:05)
Λέγκια - Λόκερεν (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Λόκερεν - Μέταλιστ Χάρκιβ, Τραμπζονσπόρ - Λέγκια Βαρσοβίας (20:00)

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια