Το πάλεψαν όσο μπορούσαν οι γυναίκες του Ηροδότου

Παρά τις πολλές ελλείψεις ο Ηρόδοτος πάλεψε στη Ν. Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο, αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 58-53 από τις γηπεδούχες στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2 μπάσκετ των γυναικών.

Ο  Ηρόδοτος ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε με 7-17 στο τέλος τους 1ου δεκαλέπτου. Ο Πανιώνιος ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο, το 2ο δεκάλεπτο και από την 3η περίοδο και μετά επέβαλε το ρυθμό του φτάνοντας στη νίκη.

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Κασάπη.

Τα δεκάλεπτα: 7-17, 24-24 (ημίχ.), 44-34, 58-53.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Κουτανίτη 4, Λόξα 3 (1), Κύρου, Σταμπούρλου 9, Στυλιαρά 4, Στεφανίδου 22 (1), Λύρου 4, Γρηγορίου 7, Παναγιωτοπούλου 5 (1).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου): Σακουλάκη 9 (1), Βαρελτζή Ν. 2, Κουλούρη Ε., Γιαλαμά, Βαρελτζή Α., Κουλούρη Μ. 2, Δανδουλάκη 19 (1), Καλαϊτζάκη 6, Σοπίκου 7, Φωτιάδη 8.