xaidari-almiros

Γ Εθνική: Σημαντικά παιχνίδια σε Γάζι και Ατσαλένιο

Ποδόσφαιρο
Γ Εθνική: Σημαντικά παιχνίδια σε Γάζι και Ατσαλένιο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Ξεχωρίζει το παιχνίδι του ΑΟΑΝ με τον Πανιώνιο

Ανοίγει σήμερα η αυλαία για την 23η αγωνιστική της Γ Εθνικής με τον ΠΟΑ να φιλοξενεί τον Φωστήρα, ενώ ο Αλμυρός υποδέχεται τον Ατρόμητο Πειραιά.

Η ομάδα του Ατσαλένιου μετά την λευκή ισοπαλία επί του ΑΟΑΝ θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Στο Γάζι ο Αλμυρός υποδέχεται τον τελευταίο της βαθμολογίας και «κυνηγάει» ακόμα ένα τρίποντο που θα τον ανεβάσει βαθμολογικά.

Δύσκολο έργο έχει ο ΑΟΑΝ, ο οποίος αγωνίζεται στην έδρα του Πανιωνίου με βασικό στόχο να πάρει βαθμολογική ανάσα καθώς βρίσκεται σε…μπελάδες.

Εκτός έδρας παιχνίδι δίνει και ο Ερμής Ζωνιανών κόντρα στην Αγία Παρασκευή. Το συγκρότημα του Μηνά Πίτσου προέρχεται από μια σπουδαία νίκη ενώ θέλει ακόμα μια έτσι ώστε να μπορεί να ελπίζει σε παραμονή.

Στην Θήβα ταξιδεύει η Επισκοπή η οποία θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Υπάτου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 Σήμερα (15:00)

ΑΟ Υπάτου – Επισκοπή

Διαιτητής: Τσολακίδης (Αθηνών)

Βοηθοί: Βάτος (Αρτας), Σηπάκης (Πέλλας)

Παρατηρητής: Φάνος (Εύβοιας)

 

ΠΟΑ – Φωστήρας

Διαιτητής: Κουκλάκης (Χανίων)

Βοηθοί: Τίκας, Βράγκου Κ. (Χανίων)

Παρατηρητής: Δελήμπασης (Ρεθύμνου)

Αλμυρός – Ατρόμητος Πειραιά

Διαιτητής: Καλυβιανάκης (Ρεθύμνου)

Βοηθοί: Κουλοχέρης (Αν. Αττικής), Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου)

Παρατηρητής: Πνευματικάκης (Λασιθίου)

 

Πανιώνιος – ΑΟΑΝ

Διαιτητής: Τριανταφύλλου (Αργολίδας)

Βοηθοί: Λυκομήτρος, Μακρής (Αργολίδας)

Παρατηρητής: Αναστόπουλος (Αρκαδίας)

 

Περαμαϊκός – Εθνικός

Διαιτητής: Παναγιωτάρας (Αθηνών)

Βοηθοί: Μπακογιάννης (Αθηνών), Τσιδώνης (Σάμου)

Παρατηρητής: Κατσαδήμας (Αν. Αττικής)

 

Χαϊδάρι – Ηλυσιακός

Διαιτητής: Νικολόπουλος (Σάμου)

Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Μαυρομάτης (Δυτ. Αττικής)

Παρατηρητής: Δημοβασίλης (Αθηνών)

 

Προοδευτική – Ελλοπιακός

Διαιτητής: Ωραιόπουλος (Δωδ/νήσου)

Βοηθοί: Βιντζεντζάτος (Αν. Αττικής), Κουρμαδιάς (Δωδ/νήσου)

Παρατηρητής: Κορτέτσης (Αθηνών)

 

Απόλλων – Αρης Πετρούπολης

Διαιτητής: Σταύρου (Αν. Αττική)

Βοηθοί: Κατσογιάννης (Ηρακλείου), Κυριαζής (Εβρου)

Παρατηρητής: Κωστάκος (Πειραιά)

 

Αγ. Παρασκευή – Ερμής Ζωνιανών

Διαιτητής: Κολορίζος (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Κακάνης, Τσέλιος (Αν. Αττικής)

Παρατηρητής: Τζιλίρης (Πειραιά)

 

Η βαθμολογία:

1.Πανιώνιος    59

2.Εθνικός        49

3.Ηλυσιακός   41

4.Αλμυρός      39

5.Άρης Πετρούπολης      36

6.ΑΟ Υπάτου  36

7.ΠΟΑ*   31

8.Χαϊδάρι        31

9.Επισκοπή     27

10.Απόλλων Σμύρνης     26

11.ΑΟΑΝ        25

12.Ερμής Ζωνιανών       24

13.Ελλοπιακός        23

14.Προοδευτική      23

15.Φωστήρας  21

16.Περαμαϊκός       17

17.Αγία Παρασκευή*     9

18.Ατρόμητος Πειραιά   8

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr στο Google News