ΑΛΜΥΡΟΣ ΑΟΑΝ

Γ’ Εθνική: Χωρίς νικητή το ντέρμπι στο Γάζι, ισόπαλο 2-2 για Αλμυρό και ΑΟΑΝ

Μοιράστηκαν από ένα βαθμό οι δύο ομάδες...

Σε μια αναμέτρηση που μονοπώλησε το ενδιαφέρον στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, Αλμυρός και ΑΟΑΝ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Η ομάδα του Αγίου Νικολάου ήταν αυτή που προηγήθηκε δις στο ματς, εντούτοις το σύνολο του Μανόλη Σουτζή κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι είχαμε το μοίρασμα ενός βαθμού για τις δύο ομάδες.

Ο Πήλιος άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, μόλις 3 λεπτά αργότερα ο Αλμυρός ισοφάρισε με τον Ρέγιες σε 1-1, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Μετά την ανάπαυλα, το σύνολο του Σκύβαλου μπήκε πιο δυναμικά στην αναμέτρηση και ευτύχησε να προηγηθεί για δεύτερη φορά με γκολ του Σένκα στο 54’.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στη συνέχεια για το 2-2 και εν τέλει βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Παπαδομιχελάκη στο 64’. Στο υπολειπόμενο μισάωρο, έπεσε ο ρυθμός, οι δύο ομάδες δεν βρήκαν γκολ με το 2-2 να παραμένει ως τελικό σκορ.

Αλμυρός (Σουτζής): Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Γιαλούσης, Παπαδομιχελάκης, Πατινιώτης, Βουϊδάσκης, Κοντογιάννης, Ρέγιες, Τουργαΐδης, Χαντί, Καστελλιανάκης.

ΑΟΑΝ (Σκύβαλος): Ψιμόπουλος, Μουστάκης, Πιθαρούλης, Χριστογιάννης, Μαρινάκης, Σένκα, Τσιλεδάκης, Φουκαράκης, Μαρτσάκης, Νοκάι, Πήλιος.