ΠΑΟΚ ΛΑΜΙΑ
ΠΑΟΚ ΛΑΜΙΑ INTIME.GR

O ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα, ο Βόλος "φωνάζει" για γκολ που ακυρώθηκε

Ο ΠΑΟΚ χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ στο 45+2' επικράτησε 1-0 του Βόλου στην πρώτη τους αναμέτρηση για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας  και πήρε, έστω και μικρό, προβάδισμα πρόκρισης. Στο 71ο λεπτό ο Βόλος βρήκε δίχτυα με τον Μωραΐτη, μετά το γύρισμα του Κίτσου, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε από τον διαιτητή.

Δύο λεπτά αργότερα, οι Θεσσαλοί απείλησαν ξανά, έχοντας μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά πάλι του Μωραΐτη.
*Ανακοίνωση διαμαρτυρίας υπήρξε από τον Βόλο για γκολ που ακυρώθηκε: "Ντροπή για την Ελληνική διαιτησία αποτελεί η ακύρωση κανονικού γκολ του Βόλου στο ματς με τον ΠΑΟΚ. Και μάλιστα σε ένα αγώνα κυπέλλου, όπου δεν υπάρχει βαθμολογικό ενδιαφέρον.
Λυπούμαστε πολύ που το λέμε, αλλά καλό θα ήταν η απεργία των διαιτητών να γίνει διαρκείας. Αλλωστε με διαιτησίες σαν και τη σημερινή δεν έχει τίποτα να κερδίσει το Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Ντροπή για άλλη μία φορά, καθώς υπάρχει ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος".