ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ INTIME.GR

Βαριά ήττα (7-1) από τον Πανιώνιο για τον Ερμή Ζωνιανών στο «Ελ Πάσο»

Στην ανωτερότητα του Πανιωνίου υπέκυψε ο Ερμής Ζωνιανών, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με το ευρύ 7-1 στο «Ελ Πάσο» για την εξ αναβολής 12η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ο Πανιώνιος απέδειξε την υπεροχή του από την αρχή έχοντας τον έλεγχο της μπάλας και στο 24′ πήρε προβάδισμα στο σκορ, με κεφαλιά του Γεμιστού. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης απέκτησε ψυχολογία και στο 45ο λεπτό πήρε σαφέστατο προβάδισμα νίκης, με κεφαλιά του Μπουρλάκη που δεν μπόρεσε να αποσοβήσει ο Δεσποτόπουλος.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι για τα καλά και σε διάστημα 13 λεπτών πέτυχαν 3 γκολ με τους Μπουρλάκη (56’) και Ιγνατίδη (62’) ο ο Κοζορώνης μείωσε σε 4-1 για την ομάδα των Ζωνιανών στο 64’, ενώ ο Χριστόπουλος έκανε το 5-1 στο 69ο λεπτό.

Ακολούθησαν ακόμη δύο γκολ για τον Πανιώνιο στο 82ο και 89ο λεπτό με τους Γροντή και Ιγνατίδη αντίστοιχα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 7-1 που αποτέλεσε ένα ιδιαίτερα βαρύ αρνητικό αποτέλεσμα για το σύνολο του Μηνά Πίτσου