ΟΦΗ Κ19 Πανηγυρικό

Σπουδαίες εκτός έδρας νίκες για τις ομάδες Κ19 και Κ17 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ

Δύο διπλά που δείχνουν τη δυναμική τους πήραν οι ομάδες Κ19 και Κ17 του ΟΦΗ, στις αναμετρήσεις με ΠΑΟΚ και ΑΕΚ αντίστοιχα.

Η Κ19 επικράτησε 0-1 του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανόλη Πατεμτζή κατάφεραν να περιορίσουν τον αντίπαλο, που δεν απείλησε στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η μόνη κλασσική ευκαιρία των γηπεδούχων ήταν το δοκάρι του Μύθου στο 89’.

Στον αντίποδα, ο ΟΦΗ απείλησε με τους Φανουράκη (65’) και Σταυρόπουλο (73’), φτάνοντας τελικά στο νικητήριο γκολ με τον Φαϊτάκη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΦΗ Κ19 (Μανόλης Πατεμτζής): Καλαφάτης, Καρανδινός, Μπλίντο (86’ Βασιλάκης), Χότζα, Μερκούρης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης (35’ λ.τ. Σέχου), Φανουράκης, Πιστικός (65’ Τσερεβελάκης), Φαϊτάκης, Σταυρόπουλος (86’ Καλαϊτζάκης).

Επιβλητική εκτός έδρας νίκη και για την ομάδα Κ17, με 0-3 επί της ΑΕΚ στα Σπάτα για την 18η αγωνιστική, αποτέλεσμα που έφερε τους Κρητικούς στην 6η θέση της τελικής βαθμολογίας.

Η ομάδα του Θοδωρή Ελευθεριάδη είχε καλό ρυθμό επιθετικά από το ξεκίνημα και στο 29’ ο Καστελλιανάκης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 32’ τη… σκυτάλη πήρε ο Καινουργιάκης πετυχαίνοντας το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» είχαν τον έλεγχο του αγώνα και έφτασαν στο τελικό 0-3 με εύστοχο πέναλτι του Καστελλιανάκη (70’).

ΟΦΗ Κ17 (Θοδωρής Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Καινουργιάκης, Κωνσταντακόπουλος Γ. (66’ Κοζυράκης), Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Τσελεγγίδης (76’ Πατραμάνης), Σωμαράκης, Χαραλάμπης (76’ Παντερής), Καστελλιανάκης (84’ Λυγεράκης), Μπεϊνάς (84’ Ντρεϊάι).