Αυλαία στο Final-8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, με ΔΕΚΑ το Ηράκλειο

Μπάσκετ
Αυλαία στο Final-8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, με ΔΕΚΑ το Ηράκλειο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Σήμερα ανοίγει η αυλαία της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων που θα διεξαχθεί στη Λάρισα.

Οι οκτώ ομάδες που θα βρίσκονται εκεί είναι οι Ολυμπιακός, Κεραυνός Λάρισας, ΔΕΚΑ, Ηράκλειο, Περιστέρι, Ζαφειράκης Νάουσας, Προμηθέας και Παναθηναϊκός.

Πρώτο ματς για το Ηράκλειο είναι σήμερα στις 19:30 με αντίπαλο την ΔΕΚΑ.

Το ρόστερ της ομάδας του Γιώργου Μακράκη είναι:

Ηράκλειο ΟΑΑ (Γιώργος Μακράκης)

Αρ.φ.ΟνοματεπώνυμοΎψοςΈτος. γέννησηςΘέση
5Γιάννης Σπινθουράκης1.832006G
7Γιάννης Τζώρτζης1.922006F
8Γιάννης Κανατάκης1.852006G
10Θοδωρής Γενιτσαρίδης1.882006G
11Γιώργος Σαραντουλάκης1.862006F
13Γιώργος Τέιλορ2.022006F
15Αλέξανδρος Μακράκης1.802007G
16Κώστας Σαβουλίδης1.862006G
17Γιώργος Κουγιουμτζής2.022006F
18Αντώνης Ντατσιονάκης2.012006C
19Παναγιώτης Μηλαθιανάκης2.022005G
21Παναγιώτης Λαμπράκης1.862005G-F
24Ιντερ Κατσουρρί1.802005G
25Μπάμπης Καλλικάκης1.972007C
30Αντρέα Μαρτίνα1.952005F

Το πρόγραμμα του Πανελληνίου Εφήβων

Τρίτη 18 Απριλίου

  • Νεάπολης 17.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Ν.Κεραυνός Λάρισας
  • Νεάπολης 19.30 ΔΕΚΑ-Ηράκλειο ΟΑΑ
  • Αλκαζάρ 17.00 ΓΣ Περιστερίου-ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας
  • Αλκαζάρ 19.30 ΑΣΠ Προμηθέας-Παναθηναϊκός ΑΟ

Τετάρτη 19 Απριλίου

  • Νεάπολης 17.00 Παναθηναϊκός ΑΟ-ΓΣ Περιστερίου
  • Νεάπολης 19.30 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας-ΑΣΠ Προμηθέας
  • Αλκαζάρ 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Ολυμπιακός ΣΦΠ
  • Αλκαζάρ 19.30 ΑΟ Ν.Κεραυνός Λάρισας-ΔΕΚΑ

Πέμπτη 20 Απριλίου

  • Νεάπολης 17.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΔΕΚΑ
  • Νεάπολης 19.30 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΟ Ν.Κεραυνός Λάρισας
  • Αλκαζάρ 17.00 ΓΣ Περιστερίου-ΑΣΠ Προμηθέας
  • Αλκαζάρ 19.30 Παναθηναϊκός ΑΟ-ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας

Παρασκευή 21 Απριλίου

  • Νεάπολης 15.00 3ος Α’Ομίλου-4ος Β΄Ομίλου (Γ3)
  • Νεάπολης 17.30 4ος Α΄Ομίλου-3ος Β’Ομίλου (Γ4)

Σάββατο 22 Απριλίου

  • Νεάπολης 11.00 Ηττημένος Γ3-Ηττημένος Γ4 (7η & 8η θέση)
  • Νεάπολης 13.30 Νικητής Γ3-Νικητής Γ4 (5η & 6η θέση)
  • Νεάπολης 16.00 1ος Α’ Ομίλου-2ος Β’ Ομίλου (Γ1)
  • Νεάπολης 18.30 2ος Α’ Ομίλου-1ος Β’ Ομίλου (Γ2)

Κυριακή 23 Απριλίου

  • Νεάπολης 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (3η & 4η θέση)
  • Νεάπολης 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (1η & 2η θέση)
ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr στο Google News