31α Καζαντάκεια

Επιτυχημένα τα "31α Καζαντζάκεια" (pics)

Αθλητισμός
Επιτυχημένα τα "31α Καζαντζάκεια" (pics)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο οι πανελλήνιοι ποδηλατικό αγώνες «31α Καζαντζάκεια», υπό την αιγίδατης ΓΓΑ, Περιφέρειας Κρήτης και ΕΟΠ, καθώς και με την συνδιοργάνωση και στήριξη των Δήμων Ηρακλείου και Μαλεβιζίου, αλλά και του Πολιτιστικού συλλόγου Δαμάστας.
Στους δύο αυτούς αγώνες συμμετείχαν 10 ομάδες και 140 αθλητές των κατηγοριών Παίδων,, Μίνι Μικρά, Μίνι Μεγάλα, Μάστερς Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ και Όπεν. 

31 Καζαντζάκεια ποδηλασία

Την Κυριακή  διοργάνωση ολοκληρώθηκε με την παραδοσιακά καθιερωμένη «Ανάβαση Δαμάστας» απόστασης 19 χιλιομέτρων, με εκκίνηση το Δημαρχείο στο ΓΑΖΙ και τερματισμό την είσοδο του χωριού Δαμάστα. 
Στον αγώνα της Κυριακή παρευρέθηκαν και έκαναν τις απονομές ο δήμαρχος Μαλεβυζίου Μποκέας Μενέλαος, ο αντιδήμαρχος Περισυνάκης Γρηγόρης, ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΜ Λιαδάκης Τάσος, η πρόεδρος του πολιτιστικού συλλόγουΔαμάστας Τριγώνη Τερέζα, ο πρόεδρος του Αθλητικού ομίλου Παπαδάκης Αντώνης, η πρόεδρος της ένωσης θυμάτων Λιαδάκη Πόπη και εκπρόσωπος της Αστυνομίας.
Την αρτιότητα της διοργάνωσης, βοήθησαν αρκετοί εθελοντές καθώς και η Τροχαία Ηρακλείου, και το ΑΤ Μαλεβυζίου.

31 Καζαντζάκεια ποδηλασία

Επίσης η διοργάνωση στηρίχθηκε από τοπικούς χορηγούς, περιφέρεια, και τους παραπάνω δήμους, του οποίους ευχαριστούν στον ΠΟΗ Κάστρο.

31 Καζαντζάκεια ποδηλασία

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
1. Φραγκιαδάκης Εμμανουήλ ΔΗΡΟΣ
2. Διαμαντάκης Μιχαήλ ΤΑΛΩΣ
3. Φαιτός Ιωάννης ΔΡΗΡΟΣ
4. Γιαλελάκης Νικόλαος ΔΡΗΡΟΣ
5. Κανδυλάκης Γεώργιος ΤΑΛΩΣ
6. Βλασσόπουλος Δημήτρης ΔΡΗΡΟΣ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1. Χουρδάκη Γεωργία ΑΤΛΑΣ
2. Καρδαμάκη Αλεξία ΤΑΛΩΣ
3. Ταμπουρατζή Δόξα ΔΡΗΡΟΣ
4. Κουμιωτάκη Νικολέττα ΑΤΛΑΣ
5. Πανάγαρη Λυδία ΤΑΛΩΣ
6. Μαργαριτάκη Χαραλαμπία ΤΑΛΩΣ

31 Καζαντζάκεια ποδηλασία

ΠΑΙΔΕΣ
1. Παντεχάκης Γεώργιος ΚΥΔΩΝ
2. Γεωργουσάκης Νικόλαος ΚΥΔΩΝ
3. Σφακιανάκης Γεώργιος ΚΑΣΤΡΟ
4. Κουρμούλης Κων/νος ΤΑΛΩΣ
5. Πρέκας Δημήτριος ΑΠΟΕΛ
6. Τσιακούρας Ανδρέας ΠΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
1. Γαβριήλ Σωτηριάνα ΠΟ ΣΤΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
2. Τσισμενάκη Αθηνά ΤΑΛΩΣ
3. Ταμπουρατζή Στέλλα ΔΡΗΡΟΣ
4. Μακρυγιαννάκη Αικατερίνη ΚΑΣΤΡΟ
5. Λασηθιωτάκη Δήμητρα ΔΡΗΡΟΣ
6. Σοφιολάκη Ευαγγελία ΔΡΗΡΟΣ
ΝΕΑΝΙΔΕΣ
1. Δάκου Ραφαέλα ΚΑΣΤΡΟ
2. Καρδαμάκη Μαρία ΤΑΛΩΣ
3. Κουμπενάκη Μαρία ΚΑΣΤΡΟ

31 Καζαντζάκεια ποδηλασία

MASTER A
1. Καλογεράκης Γεώργιος ΔΡΗΡΟΣ
2. Παρακεντάκης Νικόλαος ΠΟΑΝ
3. Παρασκευόπουλος Ευγένιος ΠΟΑΝ
4. Σουλαδάκης ΕΜΜΑΝΟΥΉΛ ΠΟΑΝ
5. Κοκκίνη Μαρία ΠΟΑΝ
MASTER B
1. Αναστασάκης Γεώργιος ΠΟΑΝ
2. Βασιλάκης Μιλτιάδης ΠΟΑΝ
3. Λιονάκης Νικόλαος ΤΑΛΩΣ
4. Χατζηαναγνώστου Ελευθέριος ΑΘΛΟΣ
5. Μπελημπασάκης Γιάννης ΚΑΣΤΡΟ
6. Παπαδημητράκης Σταύρος ΚΑΣΤΡΟ
ΜASTER Γ
1. Μαραγκουδάκης Εμμανουήλ ΤΑΛΩΣ
2. Εσκαντάρ Ηλίας ΚΥΔΩΝ
3. Γαλεράκης Σπύρος
MASTER Δ
1. Ανεσιάδης Χρήστος ΠΟΑΝ
2. BURROWS CARL ΠΟΑΝ
3. Μαριδάκης Σταμάτης ΚΥΔΩΝ
OPEN
1. Φουκαράκης Μιχάλης
2. Ρήγας Θέμος
3. Μπενέτος Ιωάννης
4. Μουρέλος Νίκος
5. Λαμπράκης Μάνος
6. Μπάρλας Ευάγγελος

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr στο Google News