Βόλεϊ

Έχασε στις λεπτομέρειες από την Κηφισιά ο ΟΦΗ

Ήττα στο τάι μπρέικ για την ομάδα του Ηρακλείου…

Ένα απίστευτο παιχνίδι φιλοξενήθηκε σήμερα στο «Ζηρίνειο», όπου ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από την Κηφισιά στο τάι μπρέι. Οι δύο ομάδες προσέφεραν μοναδικό θέαμα σε όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι αφού μάχονταν μέχρι τέλους για το νικηφόρο αποτέλεσμα.

Το συγκρότημα του Κώστα Δεληκώστα μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ με 22-25 για να ισορροπήσουν αρχικά οι γηπεδούχοι με 25-22 αλλά και να πάρουν προβάδισμα στη συνέχεια με 25-21. Η ομάδα του Ηρακλείου έκανε το 2-2 με το τελικό 23-25 στο 4ο σετ για να πάμε στο τελευταίο σετ όπου έγιναν απίστευτες μάχες πόντο με πόντο, με την αναμέτρηση να κρίνεται στις λεπτομέρειες με το τελικό 20-18 που πέτυχε η Κηφισιά στο τέλος.

Τα σετ: 22-25, 25-22, 25-21, 23-25, 20-18.