League Cup: Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ απέναντι στον Ολυμπιακό

Επιβλήθηκε 3-1 σετ και προκρίθηκε στους τελικούς

Στα ημιτελικά του League Cup προκρίθηκε ο ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη νίκησε για δεύτερη φορά τον Ολυμπιακό, αυτή την φορά με 3-1 σετ στο "PAOK Sports Arena".

Μετά τη νίκη του με 3-2 σετ στο κλειστό του Ρέντη πριν από μία εβδομάδα, ο ΠΑΟΚ ήθελε νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να πάρει την πρόκριση. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης με τη βοήθεια και του κόσμου πήρε τη νίκη έχοντας πρωταγωνιστή σε ακόμη ένα ματς τον Ούντρις αλλά και με τον Κουμεντάκη να δίνει σημαντικές βοήθειες όπως και ο Πετρέας.

Ο Ολυμπιακός από την άλλη υπέστη την τέταρτη σερί ήττα του σε Ελλάδα και Ευρώπη. Η ομάδα του Δημήτρη Καζάζη δεν πήρε βοήθειες από τα μεγάλα της αστέρια και καλείται να ανασυνταχθεί σύντομα αφού ακολουθεί το μεγάλο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος στην τρίτη διαδοχική αναμέτρηση των δύο ομάδων μέσα στον Νοέμβριο.

Τα σετ: 3-1 (25-21, 25-23, 23-25, 25-18)