Βόλεϊ

Δεν τα κατάφερε στο τάι μπρέικ ο ΟΦΗ

Ηττήθηκε 2-3 από τον Μίλωνα για τα play out της Volley League

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ από το Μίλωνα στο τάι μπρέικ, στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής των play out της Volley League.

Η ομάδα του Hρακλείου παρουσιάστηκε ιδιαίτερα αξιόμαχη αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στο Μίλωνα που βρήκε λύσεις στα καθοριστικά σημεία του αγώνα.

Ο ΟΦΗ συνέχισε τις καλές του και μαχητικές εμφανίσεις, που κάνει στο τελευταίο διάστημα, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Πήρε τον ένα πόντο.Ο Άκης Φλαούνας δεν είχε και πάλι τον τραυματία Φράνκο Ντράγκο, ο οποίος  δεν ταξίδεψε στην Αθήνα.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο πρώτο σετ με 25-22 όμως οι αντίπαλοι κατάφεραν να κάνουν το 1-1 με 20-25 αλλά και να πάρουν το προβάδισμα με 1-2 με το τελικό 18-25. Η ομάδα του Άκη Φλαούνα είχε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, επικρατώντας με 25-21. Μάχη έγινε στο 5ο σετ με το Μίλωνα να «αντέχει» στην πίεση του ΟΦΗ και τελικά να επικρατεί με 13-15.
Τα σετ: 25-22, 20-25, 18-25, 25-21, 13-15.

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά. Έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Μπορούσαμε να κερδίσουμε. Όταν το παιχνίδι πάει στο ται-μπρέικ είναι Ρώσικη ρουλέτα. Συνεχίζουμε με στόχο να δείξουμε το ίδιο πρόσωπο και στα επόμενα παιχνίδια» ανέφερε ο τεχνικός του ΟΦΗ, Άκης Φλαούνας.

Συνέχεια για την ομάδα του Ηρακλείου θα δοθεί αύριο το απόγευμα ( 17:00) στο Ζηρίνειο της Κηφισιάς κόντρα στην τοπική ομάδα με τυπικά γηπεδούχο τον ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική, ενώ δύο ώρες αργότερα (04/04, 19:00) ο Μίλων θα υποδεχθεί τον Φίλιππο Βέροιας.