Βόλεϊ

Volley League: Πάλεψε αλλά δεν απέφυγε τη νέα ήττα ο ΟΦΗ από ΠΑΟΚ

Στο δεύτερο συνεχόμενο ματς με τον ΠΑΟΚ η ομάδα του Άκη Φλαούνα ηττήθηκε 3-0

Παρότι ήταν ανταγωνιστικός σε όλο το παιχνίδι, ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΠΑΟΚ και ηττήθηκε με 3-0 στη Θεσσαλονίκη για την 9η αγωνιστική της Volley League.

Ήταν το δεύτερο ματς για τις δύο ομάδες σε 24 ώρες αφού την Τετάρτη έδωσαν το εξ’ αναβολή παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου και πάλι ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με 3-1.

Η διπλή μονομαχία στη Θεσσαλονίκη έγινε μετά από συμφωνία που έκαναν μεταξύ τους οι δύο σύλλογοι για να αποφύγει ο ΟΦΗ τις εξτρά μετακινήσεις.

O ΟΦΗ στο σημερινό παιχνίδι στη Μίκρα ήταν τυπικά γηπεδούχος και με την ήττα αυτή έμεινε στον έναν βαθμό και την τελευταία θέση.
Και στα τρία σετ πάντως τα έχασε στις λεπτομέρειες απέναντι στον ΠΑΟΚ που έφτασε τους 16 βαθμούς σε οκτώ αγώνες

Για την ομάδα της Θεσσαλονίκης πρώτος σκόρερ ήταν ο Κουμεντάκης ενώ Άγκανιτς και Ντεν Ντρις ολοκλήρωσαν το ματς διψήφιοι.

Για την ομάδα του Άκη Φλαούνα ξεχώρισαν επιθετικά οι Μαρκς και Ρουμελιωτάκης με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα σετ 0-3 (22-25, 23-25, 24-26)