Βόλεϊ

Πρώτο σερβις απόψε για τον ΟΦΗ στη Volley League

Yποδέχεται την Κηφισιά για την πρεμιέρα-Ήττα του Ολυμπιακού στο χθεσινό παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία...

Να μπει με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Volleyleague θέλει σήμερα στις 17.00 ο ΟΦΗ που υποδέχεται την Κηφισιά.

Εντωμεταξύ, με πλούσιο θέαμα ξεκίνησε χθες μετά από δύο μήνες και 13 μέρες απραξίας η δράση στη Volley League Ανδρών, αφού ο Φοίνικας Σύρου, με σοβαρό πρόσωπο στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού, πήρε την νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό με 3-2 σετ, διατηρώντας το αήττητο.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο ματς, κατέκτησαν τα πρώτα δύο σετ (25-23, 25-20), με τους Πρωτοψάλτη και Στερν να κάνουν όργια επιθετικά και το Ολυμπιακό παρά την καλή του εικόνα και την προσπάθεια του Στιβαχτή, να μην βρίσκει λύσεις στο αμυντικό κομμάτι.

Tο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής
Χθες:
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.3-2 (25-23, 25-20, 17-25, 20-25, 15-11)