Βόλεϊ ΟΦΗ: Ήττα στην Κηφισιά με πρωταγωνιστή έναν...πρώην

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 3-1 σετ-Χάθηκε η ευκαιρία ειδικά στο πρώτο σετ για την κρητική ομάδα...

Οι γηπεδούχοι που είχαν επίσης πρωταγωνιστές τους Κάιο Ντε Πρα, Μπάση επικράτησαν με 3-1 σετ της κρητικής ομάδας  σε ένα από τα ντέρμπι της 9ης και τελευταίας αγωνιστικής του Α΄γύρου στο πρωτάθλημα της Volley League.

H ομάδα του Νίκου Ζαλμά έπιασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Ο.Φ.Η. έμεινε στους 10 μαζί με τον Ηρακλή που αγωνίζεται αύριο με τον Φοίνικα. Από την Κηφισιά αγωνίστηκε για λίγο και νεοαποκτηθής Νίκος Παλέντζας ο οποίος πήρε τη θέση του Τέιλορ Χαντ που αποχώρησε. Καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα ήταν πάντως το 1ο σετ, το οποίο...άγγιξε η ομάδα του Δημήτρη Ζλατιλίδη αλλά δεν κατάφερε να το πάρει...

Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Πρέντζας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Τόλιος, Γεωργιάδης Στ., Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

1ο σετ: 8-7, 16-13, 21-17, 26-24

2ο σετ: 8-3, 16-8, 21-14, 25-21

3ο σετ: 5-8, 14-16, 15-21, 16-25

4o σετ: 8-6, 16-12, 21-17, 25-19

Τα σετ: 3-1 (26-24, 25-21, 16-25, 25-19) σε 101΄.

Α.Ο.Π.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Νίκος Ζαλμάς): Νικολάκης 2π. (1/3επ., 1 άσσος), Κάιο Ντε Πρα 20 (20/39επ.), Μπάσης 11 (4/9επ., 5 μπλοκ), Σπυριούνης 10 (9/14επ., 1 άσσος, 87%υπ., 34%αρ.), Μπατατζίμ 13 (11/28επ., 2 μπλοκ, 77%υπ., 38%αρ.), Μπάιερς 8 (4/8επ., 4 μπλοκ) / Κάπελας (λ. - 88%υπ., 24%αρ.), Παλέντζας, Συναδινός (λ), Κολτσιάκης 4 (1/2επ., 3 άσσοι), Ρούσης, Μελλές.

Ο.Φ.Η. (Δημήτρης Ζλατιλίδης): Ρουμελιωτάκης 7π. (7/19επ., 57%υπ., 29%αρ.), Στοροζίλοφ 2 (2/2επ.), Τσέλιος, Καραμπαλί 8 (5/11επ., 3 άσσοι), Σαρικεΐσογλου 13 (9/20επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ, 61%υπ., 36%αρ.), Τσούλαφιτς 14 (10/24επ., 4 μπλοκ) / Γκαράς (λ. - 56%υπ., 22%αρ.), Τεφτσής (λ), Καρατζάς 6 (4/7επ., 2 μπλοκ), Κομητούδης, Κοσκινάς.