Νίκη για τις Γυναίκες της ΓΕΗ και της Μεσσαράς

Ήττα για τους Άνδρες της ΓΕΗ και τις Γυναίκες της ΑΘΛΕΣΗ

Δεύτερη ήττα στην έδρα της, σε ισάριθμες αγωνιστικές στην Α2 Ανδρών, γνώρισε η ΓΕΗ που ηττήθηκε 3-1 σετ από την ΑΕ Αρμενίων. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το πρώτο σετ με 16-25 ενώ επιβλητική ήταν η παρουσία τους και στη συνέχεια, κερδίζοντας με 13-25. Οι παίκτες του Γιώργου Σταυρόπουλου κατάφεραν να κάνουν το 2-1, παίρνοντας το 3ο σετ με 25-15 όμως στη συνέχεια οι Αρμένιοι πήραν το παιχνίδι με το τελικό 17-25.

Πολύ καλό ξεκίνημα στην Α2 Γυναικών πραγματοποιούν τα κορίτσια της ΓΕΗ που πέτυχαν την 2η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες την Κυριακή στο κλειστό των Πατελών επικρατώντας 3-0 σετ του Μεσσηνιακού. Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν αποφασιστικά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 25-13 ενώ στο 2ο σετ οι φιλοξενούμενες ανέβασαν απόδοση, χωρίς όμως να καταφέρουν να κάνουν κάτι αφού και πάλι τα κορίτσια της ΓΕΗ πήραν το σετ (25-23). Με μεγαλύτερη άνεση η ΓΕΗ έκανε το 3-0 (25-14).

Πρώτη νίκη για την Μεσσαρά, εκτός έδρας με 3-0 σετ επί της Αργυρόπουλης σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι με γεμάτα σετ… Τα κορίτσια του Παναγιιώτη Ιωάννου πήραν το 1ο σετ με 22-25, το 2ο με 20-25 και το 3ο με 22-25.

Σε ότι αφορά την ΑΘΛΕΣΗ, ηττήθηκε στους Αμπελόκηπους από την ομώνυμη ομάδα στο τάι μπρέικ. Η ομάδα του Μανώλη Μανωλάκη ξεκίνησε με νικηφόρο σετ (17-25) για να κάνουν το 1-1 οι γηπεδούχες με 25-21 που πήραν και το 3ο σετ με 27-25. Η ΑΘΛΕΣΗ έκανε το 2-2 με το 23-25 του 4ου σετ για να κριθούν όλα στο 5ο σετ με το τελικό 15-8.