Βόλεϊ

Η κλήρωση για τα πρωταθλήματα Α2 ανδρών και γυναικών

Αναλυτικά το πρόγραμμα των κρητικών ομάδων...

Στα γραφεία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης έγινε χθες η κλήρωση των πρωταθλημάτων της Α2 κατηγορίας 2019-20 σε άνδρες και γυναίκες. Στην Α2 των Ανδρών την Κρήτη θα εκπροσωπήσει μόνο η ΓΕ Ηρακλείου (ο ΟΦΗ ανέβηκε στην Α1 για πρώτη φορά στην ιστορία του).

Το πρόγραμμα της ΓΕΗ:
Α2 Ανδρών - Α' όμιλος
1η αγωνιστική (19/20-10) - 12η αγωνιστική (25/26-1)
ΓΕ Ηρακλείου - ΔΑΣ Δραπετσώνας
2η αγωνιστική (26/27-10) - 13η αγωνιστική (1/2-2)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΕ Αρμενίων
3η αγωνιστική (2/3-11) - 14η αγωνιστική (8/9-2)
ΑΟ Αιγιαλέων - ΓΕ Ηρακλείου
4η αγωνιστική (9/10-11) - 15η αγωνιστική (15/16-2)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Καλαμάτα 80
5η αγωνιστική (16/17-11) - 16η αγωνιστική (22/23-2)
Ροδίων Άθλησις - ΓΕ Ηρακλείου
6η αγωνιστική (23/24-11) - 17η αγωνιστική (29-2/1-3)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Πανερυθραϊκός
7η αγωνιστική (30-11/1-12) - 18η αγωνιστική (7/8-3)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΕ Ηρακλείου
8η αγωνιστική (7/8-12) - 19η αγωνιστική (14/15-3)
ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Πανιώνιος
9η αγωνιστική (14/15-12) 20η αγωνιστική (21/22-3)
ΑΣΠ Απόλλων - ΓΕ Ηρακλείου
10η αγωνιστική (21/22-12) - 21η αγωνιστική (28/29-3)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Νέοι Βύρωνος
11η αγωνιστική (18/19-1) - 22η αγωνιστική (4/5-4)
ΑΣ Κέρκης - ΓΕ Ηρακλείου

Ας δούμε αναλυτικά και το πρόγραμμα των κρητικών ομάδων στην Α2 Γυναικών όπου την Κρήτη εκπροσωπούν ΑΘΛΕΣΗ, ΓΕΗ και ΓΑΣ Μεσαράς.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος
1η αγωνιστική (19/20-10) - 2η αγωνιστική (25/26-1)
ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΘΛΕΣΗ
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΕ Αμπελοκήπων
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΟΦΑ Απολλώνιος
2η αγωνιστική (26/27-10) - 13η αγωνιστική (1/2-2)
ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Μεσσηνιακός
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΘΛΕΣΗ
3η αγωνιστική (2/3-11) - 14η αγωνιστική (8/9-2)
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΕ Ηρακλείου
ΑΘΛΕΣΗ - Απόλλων Καλαμάτας
4η αγωνιστική (9/10-11) - 15η αγωνιστική (15/16-2)
ΓΕ Ηρακλείου - Ένωση Βύρωνα
ΓΣ Μεσσηνιακός - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΘΛΕΣΗ
5η αγωνιστική (16/17-11) – 16η αγωνιστική (22/23-2)
ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΓΕ Ηρακλείου
ΑΘΛΕΣΗ - ΟΦΑ Απολλώνιος
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΕ Αμπελοκήπων
6η αγωνιστική (23/24-11) - 17η αγωνιστική (29/2-1/3)
ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣΚ Ηρακλής
ΓΑΣ Μεσσαράς - Ένωση Βύρωνα
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΘΛΕΣΗ
7η αγωνιστική (30/11-1/12) - 18η αγωνιστική (7/8-3)
ΑΘΛΕΣΗ - ΓΕ Ηρακλείου
ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΓΑΣ Μεσσαράς
8η αγωνιστική (7/8-12) - 19η αγωνιστική (14/15-3)
ΓΕ Ηρακλείου - Απόλλων Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσηνιακός - ΑΘΛΕΣΗ
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΣΚ Ηρακλής
9η αγωνιστική (14/15-12) - 20η αγωνιστική (21/22-3)
ΓΣ Πετρούπολης - ΓΕ Ηρακλείου
ΑΘΛΕΣΗ - ΓΑΣ Μεσσαράς
10η αγωνιστική (21/22-12) - 21η αγωνιστική (28/29-3)
ΓΕ Ηρακλείου - ΟΦΑ Απολλώνιος
ΓΑΣ Μεσσαράς - Απόλλων Καλαμάτας
Ένωση Βύρωνα - ΑΘΛΕΣΗ
11η αγωνιστική (18/19-1) - 22η αγωνιστική (4/5-4)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΕ Ηρακλείου
ΓΣ Πετρούπολης - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΑΘΛΕΣΗ- ΑΕ Αγ. Παρασκευής

Σχόλια