Έχασε από την ΧΑΝΘ η Μεσαρά όμως ακόμα ελπίζει

Με το νικητή του Αιγάλεω- Πανιώνιος θα διεκδικήσει την παραμονή της στην Pre League Γυναικών…

Η ΧΑΝΘ νίκησε με 3-0 σετ τη Μεσαρά στις Μοίρες και με 2-0 νίκες στον πρώτο γύρο των play out εξασφάλισε την παραμονή της στη Pre League για άλλη μια σεζόν.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ιωάννου έχει άλλη μια ευκαιρία να μείνει στην κατηγορία και θα τη διεκδικήσει κόντρα στον ηττημένο του ζευγαριού Αιγάλεω-Πανιώνιος (1-1 νίκες). Το τρίτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων θα γίνει αύριο Τετάρτη, στις 20:00.

Στα δύο πρώτα σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο 3ο οι φιλοξενούμενες ήταν ανώτερες και δεν άφησαν περιθώρια διεκδίκησης της ανατροπής στην ομάδα της Μεσαράς.

Τα σετ: 0-3 (24-26, 27-29, 16-25)

ΓΑΣ ΜΕΣΑΡΑΣ (Ιωάννου): Μιχαήλ, Αποστολάκη, Μυγδάλη Ε., Τσελάνη, Κλεισιάρη, Μπριλάκη Κ. / Κωνσταντάκη (λ), Μυγδάλη Μ. (λ), Καρουζάκη.