Βόλεϊ

Έχασε η Μεσσαρά, νίκησε η ΑΘΛΕΣΗ στο βόλεϊ

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στην Α2 τα κορίτσια του Μανώλη Μανωλάκη...

Την ήττα με 3-1 σετ (20 - 25 , 25 - 19 , 25 - 13 , 25 – 17) γνώρισε η Μεσσαρά εκτός έδρας από τα Βριλήσσια στο εξ΄αναβολής παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Pre League Γυναικών. Τα κορίτσια του Παναγιώτη Ιωάννου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκαν όμως δεν άντεξαν μέχρι τέλους αφού στην συνέχεια οι γηπεδούχες πήραν τα ηνία και έφτασαν σε μία άνετη νίκη.
Αντίθετα τα κορίτσια της ΑΘΛΕΣΗ στο φινάλε της Α2 κατηγορίας, στο εξ΄ αναβολής ματς που έγινε στο Λίντο, επικράτησαν 3-2 σετ (25 - 21 19 - 25 16 - 25 26 - 24 15 – 13) του Απολλώνιο, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο μία άκρως επιτυχημένη χρονιά.