Βόλεϊ

Στα Βριλήσσια δοκιμάζεται σήμερα η Μεσαρά

Παίζει για την πρόκρισή του στα μπαράζ ανόδου ο ΟΦΗ στην Πάτρα

Όλη η αγωνιστική κίνηση στα πρωταθλήματα του βόλεϊ το σαββατοκύριακο  

Στην έδρα του Φ.Ο. Βριλησσίων δοκιμάζεται σήμερα η Μεσαρά στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Pre League βόλεϊ γυναικών.

 

Η ομάδα των Μοιρών προέρχεται από την εντός έδρας ήττα κόντρα στην πρωτοπόρο Θέτιδα και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα αποδεικνύοντας ότι παραμένει μία πολύ δυνατή ομάδα.

 

Το πρόγραμμα της 20ής αγωνιστικής έχει ως εξής:

 

Σάββατο 17/3/2018

 

Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΟ Αιγάλεω

Ζηρίνειο 17.30 Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΧΑΝΘ

Απόλλωνα 15.00 Απόλλων Πατρών - ΓΣ Πετρούπολης
Σχολ. Ν. Φιλαδέλφειας 18.45 ΑΕΚ Αθηνών - ΓΣ Πανιώνιος

Βριλησσίων 17.45 ΦΟ Βριλησσίων - Μεσσαρά Κρήτης

Γ. Γεννηματάς 19.00 Θέτις Βούλας - ΑΟ Ηλυσιακός

 

 Για τα μπαράζ ανόδου ο ΟΦΗ

 

Τη νίκη που θα τον στείλει στα μπαράζ ανόδου θα διεκδικήσει σήμερα η ομάδα βόλεϊ του ΟΦΗ κόντρα στην Ολυμπιάδα Πάτρας στο πλαίσιο της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής της α’ φάσης του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.

 

Η Παλλήνη πήρε ακούραστα τους βαθμούς καθώς ο ΣΦΠΧ αποχώρησε από το πρωτάθλημα και τη δεδομένη στιγμή κατέχει τη 2η προνομιούχο θέση, όμως εάν ο ΟΦΗ νικήσει στην Πάτρα τότε προκύπτει ισοβαθμία από την οποία ωφελείται η κρητική ομάδα.

 

Δείτε το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο 17/3/2018

Παραλίας 14.30 ΑΟ Καλαμάτα 80 - Κέρκης Σάμου

Ολυμπιάδος 14.30 Ολυμπιάδα Πατρών - ΟΦΗ

 

Ν. Σμύρνης 14.30 ΓΣ Πανιώνιος - Απόλλων Αθηνών

 

Εκτός ο ΟΠΕΡ

 

Ο ΟΠΕΡ συνεχίζει τη μάχη του για την παραμονή στην Α2 βόλεϊ των γυναικών αντιμετωπίζοντας αύριο Κυριακή στις 16:00 την Ηλιούπολη εκτός έδρας.

 

Η δράση στην ΕΣΠΕΚ

 

Στην τελική ευθείας βρίσκεται το τοπικό πρωτάθλημα βόλεϊ των κορασίδων, καθώς διεξάγεται η ημιτελική φάση. Το σαββατοκύριακο, πάντως, υπάρχει... πλούσια δράση σε όλες τις κατηγορίες της ΕΣΠΕΚ, με το πρόγραμμα να έχει ως εξής:

 

Σάββατο 17/3

 

Χιαστί κορασίδων: Χανίων (17:00) Παγχανιακός-Ν. ΟΠΕΡ, Λίντο (18:00) Πήγασος-ΑΘΛΕΣΗ, Ρεθύμνου (18:30) Αρκάδι-Ακρωτήρι, Γουρνών (16:00) Άρης-ΓΕΗ.

Παίδων: Λίντο (11:00) ΓΕΗ2-ΟΠΕΡ, Λίντο (16:00) ΓΕΗ1-Αρκάδι.

Παγκορασίδων: Μελεσών (16:00) Γρύπας2-Μεσαρά, Ταυρωνίτη (11:00) Άνεμος1-Αετός2, Ρεθύμνου (17:00) Αρκάδι-Κύδων2.

 

Κυριακή 18/3

 

Γυναικών: Λίντο (16:00) ΑΘΛΕΣΗ-Αρκάδι, Ρεθύμνου (18:00) Ν. ΟΠΕΡ-ΣΦΠΧ, Αρχανών (17:00) Γιούχτας-Παγχανιακός, Λίντο (14:00) ΓΕΗ-Σούδα.

Παγκορασίδων: Κλαδισού (15:00) Άνεμος2-Ακρωτήρι2, Σούδας (20:00) Σούδα2-Ακρωτήρι1, Χανίων (11:00) Παγχανιακός1-Ν. ΟΠΕΡ1, Λίντο (12:00) ΓΕΗ2-Φιλαθλητικός, Αρχανών (15:00) Γιούχτας-Πήγασος1, Μοιρών (11:00) Μεσαρά-ΑΘΛΕΣΗ1, Μελεσών (15:00) Γρύπας2-Ηρόδοτος.

Παμπαίδων: Ρεθύμνου (16:00) Αρκάδι-ΓΕΗ, Χανίων (17:00) ΣΦΠΧ-ΟΠΕΡ.

 

Σχόλια