Πάλεψε κόντρα στην πρωτοπόρο Θέτιδα η Μεσαρά

Με νίκη συνέχισε ο ΟΦΗ στην Α2 ανδρών, ήττα για τον ΟΠΕΡ στην Α2 γυναικών

Την πρωτοπόρο Θέτιδα Βούλας υποδέχτηκε σήμερα η Μεσαρά στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Pre League βόλεϊ γυναικών.

Οι Μεσαρίτισσες ήταν αρκετά ανταγωνιστικές, αλλά δεν απέφυγαν την ήττα με 0-3 σετ από μία ομάδα που απέδειξε και στις Μοίρες ότι δίκαια βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το πρώτο σετ ειδικά ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Τα σετ ήταν 23-25, 17-25, 16-25.

Ανέβηκε δεύτερος ο ΟΦΗ

Στον πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ των ανδρών, ο ΟΦΗ επικράτησε με 3-0 σετ του Πανερυθραϊκού παρότι οι φιλοξενούμενοι κόντραραν σε όλα τα σετ την ηρακλειώτικη ομάδα.

Μάλιστα ο ΟΦΗ με τη νίκη του αυτή ανέβηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, η οποία οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

Τα σετ ήταν 25-23, 25-19, 26-24.

Ήττα για τον ΟΠΕΡ

Στα μπαράζ παραμονής της Α2 βόλεϊ των γυναικών, ο ΟΠΕΡ δεν κατάφερε να πάρει έστω και ένα βαθμό στο  Λουτράκι χάνοντας με 3-1 σετ από τον Ποσειδώνα. Διατηρεί, ωστόσο, το προβάδισμα για την παραμονή με βάση τους βαθμούς που έχει κουβαλήσει από τον α’ γύρο.

Οι Ρεθυμνιώτισσες, πάντως, βρέθηκαν πολύ κοντά στο να στείλουν το ματς στο τάι μπρέικ, όμως ήταν άτυχες στα κρίσιμα σημεία του τέταρτου σετ.

Τα σετ: 26-28, 25-20, 25-16, 25-22.