Λύγισε στο τάι μπρέικ η Μεσαρά κόντρα στο Αιγάλεω

Την ήττα στο τάι μπρέικ γνώρισε και ο ΟΠΕΡ, νίκη για τον ΟΦΗ στην Α2 ανδρών

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στο κλειστό των Μοιρών ανάμεσα στη Μεσαρά και το Αιγάλεω. Νικήτριες αναδείχτηκαν οι φιλοξενούμενες με 2-3 σετ σ’ ένα παιχνίδι που έσπασε καρδιές και διατήρησε το ενδιαφέρον ως το φινάλε.

Το Αιγάλεω πήρε το πρώτο σετ, όμως οι γηπεδούχες αντέδρασαν κάνοντας το 2-1. Η Μεσαρά θα μπορούσε να είχε πάρει και τη νίκη, όμως  στο 4ο σετ έκανε καθοριστικά λάθη στο φινάλε κι έτσι το ματς οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, όπου η αθηναϊκή ομάδα πήρε τελικά και τη νίκη.

Τα σετ 27-29, 25-17, 26-24, 25-27, 9-15.

Στην Α2 Εθνική κατηγορία βόλεϊ των γυναικών, ο ΟΠΕΡ πήρε έναν ακόμη πολύτιμο βαθμό καθώς ηττήθηκε στο τάι μπρέικ από την Ένωση Βύρωνα εκτός έδρας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Τα σετ: 25-22, 24-26, 19-25, 25-22, 15-13.

Νικηφόρα συνέχισε στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ των ανδρών ο ΟΦΗ καθώς επικράτησε με 3-1 σετ της Κέρκης Σάμου στο ΒΑΚ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής. Το παιχνίδι ήταν δύσκολο για την κρητική ομάδα, η οποία, όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για να φτάσει στη νίκη.

Τα σετ 25-22, 27-25, 22-25, 25-19.