Τέννις

Άριστα το Ηράκλειο ΟΑΑ και στο Ε1

Τις καλύτερες κριτικές απέσπασε η διοργάνωση…


Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Εθνικό Πρωτάθλημα Τένις Επιπέδου 1, το οποίο διοργανώθηκε από το «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α. για τις κατηγορίες Αγόρια- Κορίτσια 12 και 16 ετών.
Το Εθνικό Πρωτάθλημα Επιπέδου 1 που επέστρεψε φέτος για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια στο Ηράκλειο, απέσπασε τις καλύτερες κριτικές από τους συμμετέχοντες και τους συνοδούς και το «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» απέδειξε για μια ακόμη φορά, ότι μπορεί να διοργανώσει μεγάλα πρωταθλήματα Εθνικού και Διεθνούς επιπέδου.


Οι νικητές στις κατηγορίες:
Μονά
Αγόρια 16 ετών
1ος Κυπριώτης Ευάγγελος (Ο.Α. Αθηνών)
2ος Λαφαζάνος Αριστείδης (ΑΟ Μέγας Αλέξανδρος)
3οι Μπόγρης Βαγγέλης (ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.) και Τσελεπής Αναστάσης (ΟΑ Αριδαίας)
Κορίτσια 16 ετών
1η Παπαδοπούλου Βικτώρια (Ροδιακός ΟΑ)
2η Λαζαρίδου Ελένη (ΓΑΣ Καράτε Ερμής)
3ες Αδαμοπούλου Μαγδαλινή (ΟΑ Πετρούπολης) και Ρεντούμη Χρυσούλα (ΣΑ Ραφήνας)


Αγόρια 12 ετών
1ος Καρπούζας Κωνσταντίνος (ΟΑ Μαγνησίας)
2ος Σακκάς Ιωάννης (ΑΟΑ Χαιδαρίου)
3οι Σκαλτσογιάννης Φώτης (ΑΟΑ Χαιδαρίου) και Κακουρίδης Αθανάσιος (Αρκαδικός)
Κορίτσια 12 ετών
1η Πρωιμάκη Μυρτώ (ΟΑ Σούδας)
2η Χατζηθωμά Γεωργία (ΑΟΑ Χαιδαρίου)
3ες Λαμπράκη Εβελινα («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.) και Παπασταύρου Δήμητρα (ΟΑ Αθηνών)


Διπλά
Αγόρια 16 ετών
1οι Μπόγρης Βαγγέλης («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.)/Σαμολαδάς Μάριος (ΑΟΑ Ηλιούπολης)
2οι Τσελεπής Αναστάσιος (ΟΑ Αριδαίας)/ Ουσταμπασίδης Νίκος (ΑΟΑ Κατερίνης)
3οι Σφυράκης Νίκος (Λατώ Αγ. Νικολάου) /Λυμπέρης Άρης (ΑΟ Πεύκης) και Παπαπαναγιώτου Απόλλων (Αττικός Ήλιος)/Λαφαζάνος Αριστείδης (ΑΟ Μ. Αλέξανδρος)
Κορίτσια 16 ετών
1ες Ζαφειροπούλου Κατερίνα/ Κωστάκη Ελένη («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.)
2ες Παπαδοπούλου Βικτώρια (Ροδιακός ΟΑ) / Αδαμοπούλου Μαγδαλινή (ΟΑ Πετρούπολης)
3ες Μαστροδήμα Δέσποινα (Κολλέγιο Ντερή) / Πετροπούλου (Φιλίππα (ΑΟΑ Υέλου) και Λαζαρίδου Ελένη (ΓΑΣ Καράτε Ερμής) / Ρεντούμη Χρυστούλα (ΣΑ Ραφήνας).


Αγόρια 12 ετών
1οι Καρπούζας Κων/νος (ΟΑ Μαγνησίας)/ Σκαλτσογιάννης Φώτης (ΑΟΑ Χαιδαρίου)
2οι Νικολιδάκης Γιάννης («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.)/ Κακουρίδης Αθανάσιος (Αρκαδικός)
3οι Δασκαλογιάννης Δημήτρης (ΟΑ Σούδας)/ Τζωρμπατζάκης Βασίλης («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.) και Σιάρκος Ορέστης (ΣΑ Σερρών)/ Γαβριήλ Νικόλαος (Φθιωτικός)
Κορίτσια 12 ετών
1ες Χατζηαβράαμ Ελένη (Πρωταθλητές Καβάλα) / Σμυρίδου Χρυσή (ΟΑ Σερρών)
2ες Γρηγοριάδου Αθηνά (Ποσειδών Θεσσαλονίκης)/ Λαμπράκη Εβελίνα («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.)
3ες Πρωιμάκη Μυρτώ (ΟΑ Σούδας)/ Ζαχαράκη Αλεξάνδρα («ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.) και Χατζηθωμά Γεωργία / Γορανίτη Βασιλική (ΑΟΑ Χαιδαρίου).
Το Διοικητικό Συμβούλιο του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α., ευχαριστεί τον επιδιαιτητή του τουρνουά κ. Δημήτρη Σαρατζίδη, όλους τους αθλητές προπονητές και τους γονείς για την εξαιρετική συνεργασία.

Σχόλια