Ασταμάτητη η Σάκκαρη στο BNP Paribas Open και το Indian Wells

Επόμενη αντίπαλος για την Σάκκαρη είναι η Κόκο Βαντεγουέι

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Μαρία Σάκκαρη στην 1η της συμμετοχή στο BNP Paribas Open και το Indian Wells καθώς προκρίθηκε στους «32» του θεσμού με τη νίκη της με 2-0 σετ (6-4, 6-2) επί της Άσλεϊ Μπάρτι.

Η Ελληνίδα τενίστρια στον πρώτο της αγώνα νίκησε εύκολα την Ντόνα Βέκιτς που βρίσκεται στο Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης και κάπως έτσι κύλησε και το δεύτερο παιχνίδι της στο τουρνουά βγάζοντας εκτός άλλη μία πολύ δυνατή αντίπαλο.

Έχοντας για μεγάλο της όπλο το σεβρίς, η Σάκκαρη κατάφερε να πάρει εύκολα τα δύο σετ και να κάμψει την αντίσταση της Αυστραλέζας Μπάρτι μέσασε μία ώρα και 20 λεπτά.

Στους «32», η ελληνίδα πρωταθλήτρια θα βρει στο δρόμο της την Κόκο Βαντεγουέι, η οποία βρίσκεται στο Νο17 της παγκόσμιας κατάταξης!