Στίβος

ΣΕΓΑΣ: Οι αθλητές και οι αθλήτριες από την Κρήτη που προκρίνονται στα τελικά των Κ16

Οι δηλώσεις για το Πανελλήνιο που θα γίνει στον Άγιο Κοσμά (Αθήνα) έχουν προθεσμία μέχρι τις 6 Ιουλίου...

Ανακοινώθηκαν από τον ΣΕΓΑΣ οι αθλητές και οι αθλήτριες που προκρίνονται στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ16, έπειτα από τους Διασυλλογικούς αγώνες που έγιναν τις προηγούμενες ημέρες. 

Οι δηλώσεις συμμετοχής των σωματείων όπως αναφέρει ο ΣΕΓΑΣ πρέπει να σταλούν με email μέχρι τη Δευτέρα 6 Ιουλίου 2020 και ώρα 14:00 στην ηλεκτρονική διεύθυνση development@segas.gr καθώς και στις κατά τόπους διοργανώτριες ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ (για τον όμιλο που συμμετέχει η Κρήτη: segaspeiraia@gmail.com).

Μετά την παρέλευση αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμία δήλωση συμμετοχής.

Τα σωματεία στη δήλωση συμμετοχής τους μπορούν να δηλώνουν ως επιλαχόντες και αθλητές-τριες, οι οποίοι βρίσκονται στις θέσεις κατάταξης 9η – 12η για κάθε αγώνισμα. Ετσι στην περίπτωση που κάποιοι αθλητές που βρίσκονται στην αρχική κατάσταση προκριθέντων δεν επιθυμούν να συμμετέχουν, η αναπλήρωση να γίνεται άμεσα και οι σύλλογοι να επιλύουν πιο γρήγορα τα θέματα μετακινήσεων.

Οι αθλητές/αθλήτριες από την Κρήτη που προκρίθηκαν είναι οι εξής:

80μ.
Σαριδάκη Ουρανία (ΓΕ Ηρακλείου)
Σαμπάνη Βενετία (Ελ. Βενιζέλος)
Σαατσάκη Ελένη (ΟΦΗ)
Κωνστανταράκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος)

150μ.
Στραταντωνάκη Εμμανουέλα-Νικο. (Συλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)
Κιοκάι Νικολέτα (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Κουτσελάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Παυλάκη Ελπίδα (Αρκάδι)

1200μ.
Παπαγιαννάκη Μαρία (ΟΦΗ)
Αποστολάκη Μαρία (ΟΦΗ)
Μαρνέλλου Νίκη (ΓΕ Ηρακλείου)

Επιλαχούσα
Γκούμα Δέσποινα (Ελ. Βενιζέλος)

3000μ.
Στεφανουδάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ)
Βάρδα Δάφνη (ΑΟ Λασιθίου)

Επιλαχούσες
Σταματεράκη Ανδριάνα (Κύδων)
Τριγώνη Βασιλική (Πήγασος Ηρακλείου)

2000μ. φυσ. εμπόδια
Βραβορίτη Αλεξάνδρα (Αρκάδι)
Τούτσι Εβα (ΟΦΗ)
Παπαχατζάκη Χριστίνα (ΟΦΗ)

200μ. εμπόδια
Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάματος)
Κατζουράκη Μαρκέλλα (Πήγασος Ηρακλείου)

4Χ80μ.
Ελ. Βενιζέλος
Αρκάδι
ΟΦΗ
Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου
ΓΑΣ Περάματος
Κύδων
ΓΕ Ηρακλείου
Νέαρχος Χανίων
Θησέας Περιβολίων
Θύελλα Καλάθενων
ΑΟ Λασιθίου
ΑΟ Κισσάμου

3Χ1200μ.
Αρκάδι
ΟΦΗ
Βιτσέντζος Κορνάρος
Ελ. Βενιζέλος

80μ. εμπόδια
Καράκη Μιχαέλα (Ελ. Βενιζέλος)
Αργυροπούλου Τζωρτζίνα (Ελ. Βενιζέλος)
Στεφανάκη Φωστήρα (ΟΦΗ)

Επιλαχούσες
Ελμας Σελίν (ΓΑΣ Μαλίων)
Χατζηαναστασίου Σπυριδούλα (ΓΕ Ηρακλείου)

Δίσκος
Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ)
Μπονάτου Σταυρούλα (Ελ. Βενιζέλος)
Κιμιωνή Νίκη (Ελ. Βενιζέλος)
Καραγκεζίδη Βικτώρια (Ελ. Βενιζέλος)
Καλογερίδη Φωτεινή (Συλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)

Επιλαχούσες
Χαλκιαδάκη Μαρία-Χριστίνα (ΓΕ Ηρακλείου)
Φάκου Αννα-Μαρία (Ελ. Βενιζέλος)

Υψος
Ανγινό-Παπαδάκη Ελισάβετ (Ελ. Βενιζέλος)
Μουρουγιάννη Βασιλική (Βιτσέντζος Κορνάρος)
Κωνσταντάκη Κατερίνα (Πήγασος)

Σφύρα
Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Ελ. Βενιζέλος)
Χειλουδάκη Κυριακή (Ελ. Βενιζέλος)
Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Ελ. Βενιζέλος)
Ζερβού Ειρήνη (Πήγασος Ηρακλείου)
Γιαννικάκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος)
Πολέντα Βασιλική-Κυριακή (Ελ. Βενιζέλος)
Χαλκιαδάκη Μαρία-Χριστίνα (ΓΕ Ηρακλείου)

Επιλαχούσες
Τσιλιμιγκάκη Μαρκέλλα (Ελ. Βενιζέλος)
Κοβάτζη Ευαγγελία (Πήγασος Ηρακλείου)
Μόνι Αμαλία (Ελ. Βενιζέλος)

Ακόντιο
Τόπι Μαρίνα (Συλλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)
Αραμπατζή Δανάη (Πήγασος Ηρακλείου)
Παπαδοπούλου Σοφία (ΓΕ Ηρακλείου)
Φάκου Αννα-Μαρία (Ελ. Βενιζέλος)

Επιλαχούσες
Τεοντοσίου Μινοντόρα (Ελ. Βενιζέλος)
Παρηγοράκη Κατερίνα (Πήγασος Ηρακλείου)

Μήκος
Σκορδαλάκη Γεωργία (ΟΦΗ)
Χορευτάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Στεφανάκη Φωστήρα (ΟΦΗ)

Επιλαχούσα
Βαρδιάμπαση Γεωργία (ΓΑΣ Περάματος)

Επί κοντώ
Σταφυλαράκη Αγγελική (Ελ. Βενιζέλος)
Ιωαννίδη Φωτεινή (Ελ. Βενιζέλος)
Γρηγορομιχελάκη Θάλεια (Ελ. Βενιζέλος)

Τετραπλούν
Σκορδαλάκη Γεωργία (ΟΦΗ)
Κιοκάι Νικολέτα (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Χορευτάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Σάλλα Λορένα (ΟΦΗ)

Επιλαχούσες
Κότσι Μικαέλα (ΟΦΗ)

Σφαίρα
Ζερβού Ειρήνη (Πήγασος Ηρακλείου)

Επιλαχούσες
Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ)
Φακιδάρη Μαρία (ΓΑΣ Περάματος)

Αγόρια
80μ.
Μήλιος Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος)
Ντάφος Βασίλης (ΑΟ Λασιθίου)
Σγουρός-Στέφας Μανούσος-Μάριος (ΑΟ Λασιθίου)

150μ.
Πάγκαλος Νίκος (ΑΟ Λασιθίου)
Μαλιχούτης Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος)
Παπαγιάννης Πέτρος (Σητειακός)

1200μ.
Επιλαχόντες
Αρβανιτάκης Γιώργος (ΟΦΗ)
Συμινελάκης Γιάννης (ΑΟ Λασιθίου)

3000μ.
Επιλαχόντες
Τερζάκης Στέφανος (ΟΦΗ)
Δημόπουλος Μιχάλης-Αγγελος (Σητειακός)

100μ. εμπόδια
Καραμπίνης Παναγιώτης (Πήγασος Ηρακλείου)

2000μ. φυσ. εμπόδια
Τσαλλέκου Αρέστης (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Ξυπάκης Στέλιος (Πήγασος Ηρακλείου)
Λουκάκης Αριστείδης (Πήγασος Ηρακλείου)

200μ. εμπόδια
Ρεθυμνιωτάκης Μύρων (Πήγασος Ηρακλείου)
Ανδρουλιδάκης Γιώργος (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Λιόλιος Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος)
Ζελιαναίος Πέτρος (ΟΦΗ)
Στριλιγκάς Δημόκριτος (ΓΑΣ Περάματος)

4Χ80μ.
ΑΟ Λασιθίου
Ελ. Βενιζέλος
Κύδων

3Χ1200μ.
ΟΦΗ
ΑΟ Λασιθίου

Δίσκος
Κουβεδάκης Σοφοκλής (Ελ. Βενιζέλος)
Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ)
Δημητρουλάκης Μανόλης (Ελ. Βενιζέλος)

Επιλαχόντες
Γρηγορομιχελάκης Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος)
Σημαντηράκης Σταύρος (Θύελλα Καλαθενών)

Υψος
Ταρλάμης Δημήτρης (Ελ. Βενιζέλος)
Αγάπης Γιάννης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου)
Δράγασης Μανόλης (ΓΑΣ Περάματος)

Επιλαχών
Κανανάι Ρικάρντο (ΑΟ Λασιθίου)

Σφύρα
Κουβεδάκης Σοφοκλής (Ελ. Βενιζέλος)
Γουμενάκης Κυριάκος (Ελ. Βενιζέλος)
Τρυπιδάκης Γιάννης (ΟΦΗ)
Παπαδόπουλος Νίκος (ΓΕ Ηρακλείου)
Κολομβάκης Νίκος (Ελ. Βενιζέλος)

Επιλαχών
Μπικουβάρης Χρήστος (Ελ. Βενιζέλος)

Ακόντιο
Δημητρουλάκης Μανόλης (Ελ. Βενιζέλος)
Μαμαλάκης Γιώργος (Αρκάδι)

Επιλαχών
Παπακωνσταντής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος)

Μήκος
Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ)

Επί κοντώ
Χάλαρης Μανόλης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου)

Τετραπλούν
Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ)
Παπαγιάννης Πέτρος (Σητειακός)

Επιλαχών
Ρουνάκης Μάριος-Γιάννης (ΑΟ Λασιθίου)

Σφαίρα
Πενταράκης Ανδρέας (Ελ. Βενιζέλος)
Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ)

Επιλαχών
Σημαντηράκης Σταύρος (Θύελλα Καλαθενών)

4Χ200μ.
ΟΦΗ
Ελ. Βενιζέλος
Πήγασος Ηρακλείου
Σητειακός
ΑΟ Λασιθίου
ΓΑΣ Μαλίων
Αρκάδι
Θησέας Περιβολίων

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια