Στίβος

Στίβος: Οι διασυλλογικοί αγώνες Κ16 για Ηράκλειο και Λασίθι

Οι πρώτες τριάδες σε όλα τα αγωνίσματα που έγιναν σε Παγκρήτιο και Στάδιο Ελευθερίας...

Οι αθλητές και οι αθλήτριες από το Ηράκλειο και το Λασίθι στην ηλικιακή κατηγορία Κ16 είχαν το δικό τους ραντεβού χθες Δευτέρα στο για τους διασυλλογικούς αγώνες σε Παγκρήτιο και Στάδιο Ελευθερίας.

Να σημειωθεί ότι λόγω τεχνικών δυσκολιών του ΕΑΚ Χανίων, όπως σημειώνει η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης, η Αλεξάνδρα Βραβορίτη του Αρκαδίου αγωνίστηκε στον όμιλο Ηρακλείου, κατακτώντας την 1η θέση στα 2000μ. φυσ. εμπόδια. Παράλληλα συμμετείχαν και αθλητές του ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου στον ίδιο όμιλο.

Οι πρώτοι σε κάθε αγώνισμα είναι οι εξής:

Αγόρια Κ16
80μ.
1.Ντάφος Βασίλης (ΑΟ Λασιθίου) 9.98
2.Στέφας-Σγουρός Μανούσος (ΑΟ Λασιθίου) 10.05
3.Τσαγκαλίδης Νίκος (ΑΟ Λασιθίου) 10.21

150μ.
1.Πάγκαλος Νίκος (ΑΟ Λασιθίου) 17.92
2.Παπαγιάννης Πέτρος (Σητειακός) 18.45
3.Σέγκος Γιώργος (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων) 19.25

1200μ.
1.Αρβανιτάκης Γιώργος (ΟΦΗ) 3.53.45
2.Συμινελάκης Γιάννης (ΑΟ Λασιθίου) 3.55.67
3.Σκύβαλος Δημήτρης (ΑΟ Λασιθίου) 4.28.12

3000μ.
1.Τερζάκης Στέφανος (ΟΦΗ) 13.03.26
2.Δημόπουλος Μιχάλης (Σητειακός) 15.14.99

2000μ. φυσικά εμπόδια
1.Τσαλέκου Αρης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 6.32.74
2.Ξυπάκης Στέλιος (Πήγασος) 7.24.83
3.Λουκάκης Αριστείδης (Πήγασος) 7.40.02

100μ. εμπόδια
1.Καραμπίνης Παναγιώτης (Πήγασος) 15.77

200μ. εμπόδια
1.Ρεθυμνιωτάκης Μύρων (Πήγασος) 26.28
2.Ανδρουλιδάκης Γιώργος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 27.42
3.Ζελιαναίος Πέτρος (ΟΦΗ) 28.09

Υψος
1.Αγάπης Γιάννης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 1.63
2.Κανανάι Ρικάρντο (ΑΟ Λασιθίου) 1.45

Επί κοντώ
1.Χάλαρης Μανόλης (Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου) 2.90

Μήκος
1.Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 6.52
2.Ιωαννάτος Δημήτρης (ΑΟ Λασιθίου) 5.06
3.Κωστάκης Αναστάσιος (ΟΦΗ) 5.02

Τετραπλούν
1.Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 15.75
2.Παπαγιάννης Πέτρος (Σητειακός) 14.78
3.Ρουνάκης Μάριος-Γιάννης (ΑΟ Λασιθίου) 13.81

Σφαιροβολία (4κ.)
1.Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 13.00
2.Γιωργαλάκης Δημήτρης (Σητειακός) 11.21
3.Φιλιππίδης Αχιλλέας (ΑΘΛΗ.Σ.Υ. Αρκαλοχωρίου) 7.96

Δισκοβολία (1κ.)
1.Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 48.55

Σφυροβολία (4κ.)
1.Τρυπιδάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 50.08
2.Παπαδόπουλος Νίκος (ΓΕΗ) 37.00

Ακοντισμός (600γρ.)
1.Παπακωνσταντής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 32.74
2.Παζαράς Γιάννης (ΓΑΣ Μαλίων) 28.96
3.Χρονάκης Ηρακλής (ΑΘΛΗ.Σ.Υ. Αρκαλοχωρίου) 15.41

4Χ80μ.
1.ΑΟ Λασιθίου 37.99
Στέφας-Σγουρός Μανούσος - Ντάφος Βασίλης - Πάγκαλος Νίκος - Τσαγκαλίδης Νίκος

3Χ1200μ.
1.ΟΦΗ 14:10.34
Τερζάκης Στέφανος - Αποστολάκης Δημήτρης - Αρβανιτάκης Γιώργος

4Χ200μ. μικτή
1.ΟΦΗ 1:46.57
Ζελιαναίος Πέτρος - Αστρινάκη Καλλιόπη - Αποστολάκη Μαρία - Μανζιέρι Βίκτωρ-Αντώνης

2.Πήγασος 1:53.37
Καραμπίνης Παναγιώτης - Καρατραγιάννη Μαρία - Κατζουράκη Μαρκέλλα - Ρεθυμνιωτάκης Μύρων

3.Σητειακός 1.56.26
Αρμπι Μπέκιο - Μαρκογιαννάκη Εφη - Βεζυράκη Σταματίνα - Φραγκιαδάκης Πέτρος

Κορίτσια Κ16
80μ.
1.Σαριδάκη Ουρανία (ΓΕΗ) 10.72
2.Σαατσάκη Ελένη (ΟΦΗ) 11.05
3.Σεραφειμίδη Μαρία (ΟΦΗ) 11.50

150μ.
1.Στραταντωνάκη Εμμανουέλα (Σ.Μ.Κ.) 20.49
2.Κιοκάι Νίκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 20.59
3.Κουτσελάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 20.72

1200μ.
1.Παπαγιαννάκη Μαρία (ΟΦΗ) 3.59.02
2.Αποστολάκη Μαρία (ΟΦΗ) 3.59.37
3.Μαρνέλλου Νίκη (ΓΕΗ) 4.02.20

3000μ.
1.Στεφανουδάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 11.08.17
2.Βάρδα Δάφνη (ΑΟ Λασιθίου) 11:30.99
3.Τριγώνη Βασιλική (Πήγασος) 13.49.27

2000μ. φυσ. εμπόδια
1.Βραβορίτη Αλεξάνδρα (Αρκάδι) 8.03.02
2.Τούτσι Εβα (ΟΦΗ) 8.13.14
3.Παπαχατζάκη Χριστίνα (ΟΦΗ) 8.28.62

80μ. εμπόδια
1.Στεφανάκη Φωστήρα Μελίνα (ΟΦΗ) 13.80
2.Ελμαζ Ελίν (ΓΑΣ Μαλίων) 17.01
3.Χατζηαναστασίου Σπυριδούλα (ΓΕΗ) 17.17

200μ. εμπόδια
1.Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάματος) 31.14
2.Κατζουράκη Μαρκέλλα (Πήγασος) 31.96
3.Σαμιωτάκη Αριάδνη (ΓΕΗ) 32.94

Υψος
1.Μουρογιάννη Βασιλική (Βιτσέντζος Κορνάρος) 1.51
2.Κωνσταντάκη Κατερίνα (Πήγασος) 1.48
3.Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάματος) 1.48

Μήκος
1.Σκορδαλάκη Γεωργία (ΟΦΗ) 5.28
2.Χορευτάκη Μαίρη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 5.15
3.Στεφανάκη Φωστήρα Μελίνα (ΟΦΗ) 5.12

Τετραπλούν
1.Σκορδαλάκη Γεωργία (ΟΦΗ) 13.49
2.Κιοκάι Νικολέτα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 13.04
3.Χορευτάκη Μαίρη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 12.89

Σφαιροβολία (3κ.)
1.Ζερβού Ειρήνη (Πήγασος) 11.10
2.Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 9.76
3.Φακιδάρη Μαρία (ΓΑΣ Περάματος) 9.60

Δισκοβολία
1.Τοχταμή Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 32.70
2.Καλογερίδη Φωτεινή (Σ.Μ.Κ.) 27.47
3.Χαλκιαδάκη Χριστίνα (ΓΕΗ) 25.78

Σφυροβολία (3κ.)
1.Ζερβού Ειρήνη (Πήγασος) 45.82
2.Χαλκιαδάκη Χριστίνα (ΓΕΗ) 37.84
3.Κοβάτζη Ευαγγελία (Πήγασος) 35.89

Ακοντισμός (500γρ.)
1.Τόπι Μαρίνα (Σ.Μ.Κ.) 34.46
2.Αραμπατζή Δανάη (Πήγασος) 34.10
3.Παπαδοπούλου Σοφία (ΓΕΗ) 32.43

4Χ80μ.
1.ΟΦΗ 44.15
Αρναουτίδη Ελένη - Σαατσάκη Ελένη - Σεραφειμίδη Μαρία - Καγιαλή Ειρήνη

2.Αθλ. Ακαδημία Ηρακλείου 44.21
Τζωρμπατζάκη Ελένη - Μυφτάρι Κλεάνα - Πλαγιωτάκη Εμμανουέλα - Σωμαράκη Μαρία

3.ΓΑΣ Περάματος 44.47
Σπυριδάκη Ελένη - Φακιδάρη Μαρία - Λαδιανού Αλεξάνδρα - Βαρδιάμπαση Γεωργία

3Χ1200μ.
1.ΟΦΗ 13.58.49
Στεφανουδάκη Καλλιόπη - Τούτσι Εβα - Παπαγιαννάκη Μαρία

2.Βιτσέντζος Κορνάρος 14.28.12
Βασιλάκη Μαρία - Πουλάκη Ιωάννα - Κουβαρτά Σοφία

4Χ200μ. μικτή
1.ΟΦΗ 1:46.57
Ζελιαναίος Πέτρος - Αστρινάκη Καλλιόπη - Αποστολάκη Μαρία - Μανζιέρι Βίκτωρ

2.Πήγασος 1:53.37
Καραμπίνης Παναγιώτης - Καρατραγιάννη Μαρία - Κατζουράκη Μαρκέλλα - Ρεθυμνιωτάκης Μύρων

3.Σητειακός 1.56.26
Αρμπι Μπέκιο - Μαρκογιαννάκη Εφη - Βεζυράκη Σταματίνα - Φραγκιαδάκης Πέτρος

 

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια