Στίβος

Κνώσεια: Επανεκκίνηση στον κλασικό αθλητισμό και στο Ηράκλειο

Το ραντεβού δόθηκε χθες, Σάββατο, στο Παγκρήτιο...

Το περασμένο Σάββατο είχαμε δράση για τον κλασικό αθλητισμό του Ηρακλείου αφού έγιναν στο Παγκρήτιο τα 33α Κνώσεια...

Στα ριπτικά αγωνίσματα που έγιναν το Σάββατο 20 Ιουνίου το πρωϊ στο ΕΑΚ Ελευθερίας νικητές ήταν:

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ (4κ)                                     ΑΓΟΡΙΑ Κ16                                             

1  ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  373903  2006  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  13.12

 

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ (3κ)      ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16     

  1  ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ     2005  ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  40.92

  2  ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ    2005  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  40.10

  3  ΚΟΒΑΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ     2007  ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  35.44

  4  ΚΟΣΜΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     2007  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  30.78

  5  ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ    2007  ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  25.97

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ (3κ)      ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18      

  1  ΠΕΡΔΙΚΗ ΑΘΗΝΑ   352043  2003  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  11.67

  2  ΑΡΝΑΟΥΤΙΔΗ ΜΑΡΙΑ  382833  2004  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  08.78

  3  ΤΣΙΧΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ  360217  2004  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  08.47

  4  ΤΟΠΙ ΜΕΛΙΝΑ  383776  2004  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  08.24

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (1κ)      ΑΓΟΡΙΑ Κ16     

  1  ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  373903  2006  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  49.53

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ        ΑΝΔΡΩΝ     

  1  ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  328051  1999  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  32.14

  2  ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  209521  1982  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  31.92

  3  ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  322749  2000  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  31.87

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ      ΓΥΝΑΙΚΩΝ     

  1  ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  321996  1999  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  10.51

  2  ΨΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  279222  1993  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  09.91

  3  ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  331017  1998  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  12.72

  4  ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  389649  2002  ΑΘΛΗΣΗ ΑΡΚΑΛ/ΡΙΟΥ  06.81

 

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ (3κ)      ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18     

  1  ΨΑΛΙΔΑΚΗ ΝΙΚΗ     2004  ΣΥΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ  52.64

  2  ΜΙΧΕΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ    2004  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  48.10

    ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ    2004  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  17.66

    ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ    2004  ΣΥΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ  00.00

(οι επιδόσεις είναι μέχρι την 3η προσπάθεια)

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ       ΓΥΝΑΙΚΩΝ     

  1  ΨΑΡΑΚΗ ΑΥΑΓΓΕΛΙΑ  279222  1993  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  40.60

  2  ΤΣΙΚΑΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  356957  2004  ΣΥΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ  36.86

  3  ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  321996  1999  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  36.62

  4  ΜΙΧΕΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ  365290  2004  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  33.35

  5  ΤΣΙΧΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ  360217  2004  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  29.19

  6  ΑΡΝΑΟΥΤΙΔΗ ΜΑΡΙΑ  382838  2004  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  24.00

  -  ΤΟΠΙ ΜΕΛΙΝΑ  383776  2004  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  0.00

 

ΣΦΑΙΡΑ (3κ)      ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16     

  1  ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ  375322  2005  ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  10.92

  2  ΤΟΧΤΑΜΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  362337  2005  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  9.77

  3  ΠΡΟΓΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΑ  391023  2006  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  7.47

  4  ΧΑΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ  383773  2005  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  6.18

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16     

  1  ΤΟΧΤΑΜΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  362337  2005  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  31.70

  2  ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ    2005  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  29.62

  3  ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΗ ΦΩΤΕΙΝΗ    2006  ΣΥΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ  26.57

  4  ΠΡΟΓΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΑ  391023  2006  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  23.03

  5  ΧΑΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ    2005  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  12.76

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ      ΑΝΔΡΩΝ     

  1  ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  328051  1999  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  11.35

  2  ΚΟΖΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ  353477  1986  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  10.38

  3  ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  209521  1982  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  09.73

  4  ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  322749  2000  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  09.28 ΙΟΥ  23.03

  5  ΧΑΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ    2005  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  12.76

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ      ΑΝΔΡΩΝ     

  1  ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  328051  1999  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  11.35

  2  ΚΟΖΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ  353477  1986  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  10.38

  3  ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  209521  1982  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  09.73

  4  ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  322749  2000  ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  09.28

 

Στα απογευματινά αγωνίσματα που διεξήχθησαν στο Παγκρήτιο Στάδιο είχαμε

 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ       ΓΥΝΑΙΚΩΝ     

  1  MAJIDOV DINA  600069  1999  ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ(ΙΣΡΑΗΛ)  1.78

  2  ΣΟΥΡΛΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ-ΣΤΥΛΙΑΝΗ  362549  2004  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  1.50

  3  ΠΕΡΔΙΚΗ ΑΘΗΝΑ  352413  2003  ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  1.50

  4  ΒΑΡΔΙΑΜΠΑΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ  370280  2007  ΓΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  1.45

  5  ΦΑΚΙΔΑΡΗ ΜΑΡΙΑ  370279  2006  ΓΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  1.45

  6  ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  377143  2006  ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  1.40

 

4Χ200Μ       ΜΙΚΤΗ     

  1  ΖΕΠΙΝΑΙΟΣ Π.-ΑΣΤΡΙΝΑΚΗ Κ.-ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ.-ΜΑΝΤΖΕΪ Β.      ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  1:51.08

  2  ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ Π.-ΚΑΡΑΤΡΑΓΙΑΝΝΗ Ι.-ΚΑΤΣΟΥΡΑΚΗ Μ.-ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗΣ Μ.      ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  1:55.05

  3  ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ -ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛ.-ΒΙΟΛΕΤΗ Ζ.-ΡΟΥΝΑΚΗΣ Μ.Ι.      ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ  1:58.26

  4  ΖΝΤΡΑΒΑ Α.-ΕΛΜΑΣ Σ.-ΠΑΖΑΡΑΣ Ι.-ΡΟΥΣΟΧΑΤΖΑΚΗ Μ.      ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ  2:01.47

 

4Χ100Μ      ΓΥΝΑΙΚΩΝ     

  1  ΑΡΝΑΟΥΤΙΔΗ ΕΛ.-ΣΑΑΤΣΑΚΗ ΕΛ.-ΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗ Κ.-ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ.      ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  53.83

 

4Χ100Μ       ΑΝΔΡΩΝ     

  1  ΤΣΟΥΜΠΛΕΚΑΣ Δ.-ΠΑΡΗΓΟΡΑΚΗΣ Μ. - ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ Μ.-ΚΟΛΥΔΑΚΗΣ Μ.      ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ  48.11

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια