Στίβος

Πολυπληθής η κρητική αποστολή στο Πανελλήνιο Κ20

Με υψηλές βλέψεις θα βρεθούν αρκετοί αθλητές το Σαββατοκύριακο στην Κατερίνη…

Με αρκετά μεγάλη αποστολή θα λάβει μέρος η Κρήτη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 που θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης όπου θα συμμετάσχουν αθλητές-τριες από σωματεία όλης της χώρας. 

Με βάση τις δηλώσεις συμμετοχής στη διοργάνωση θα λάβουν μέρος 485 Έφηβοι και 455 Νεάνιδες από 165 σωματεία της χώρας.
Οι συμμετοχές των αθλητών των Κρητικών σωματείων ανά αγώνισμα έχουν ως εξής:

ΕΦΗΒΩΝ

100μ
Αρτεμάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σαατσάκης Απολλόδωρος (Ο.Φ.Η.)
Τζελιλάι Άγγελος (ΑΟ Λασιθίου)

200μ
Κιοσές Χαβατζής Αυγερινός (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ποταμιανάκης Ιωάννης (ΓΕ Ηρακλείου)
Σταμπουλος Αθανάσιος (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)
Σταυρίδης-Κοινα Αλεξάντερ (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)
Πετσαγγουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας)
Τζελιλάι Άγγελος (ΑΟ Λασιθίου)
Φραγκιαδάκης Σταμάτιος (Ο.Φ.Η.)

400μ
Ποταμιανάκης Ιωάννης (ΓΕ Ηρακλείου)
Τζατζαράκης Αλέξιος Σπυρίδων (Ο.Φ.Η.)
Σταυρίδης-Κοινα Αλεξάντερ (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)
Σταμπούλος Αθανάσιος Υλ. (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης)
Παπουτσιδάκης Νικόλαος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός ΑΟ)
Σερβινάς Δημήτρης (ΑΟ Κύδων Χανίων)

800μ
Παπαγεωργόπουλος Νικόλαος (ΑΟ Λασιθίου)
Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός ΑΟ)

110μ Εμπόδια
Κουκουρογιαννάκης Παντελεήμων (ΑΟ Λασιθίου)

400μ Εμπόδια
Κουκουρογιαννάκης Παντελεήμων (ΑΟ Λασιθίου)

3000μ Φυσικά Εμπόδια
Παπαγεωργόπουλος Νικόλαος (ΑΟ Λασιθίου)

Ύψος
Κοτζαμπασάκης Αλέξανδρος (ΓΕ Ηρακλείου)

Άλμα Επί Κοντώ
Τεοντοσίου Εμάνουελ (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

 Μήκος
Μουδατσάκης Δημήτριος (Ο.Φ.Η.)
Βογιατζής Αθανάσιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Γαβριλάκης Χαρίδημος (ΑΟ Λασιθίου)

Τριπλούν
Μουδατσάκης Δημήτριος (Ο.Φ.Η.)

Ακοντισμός
Καλογεράκης Γεράσιμος (Ο.Φ.Η.)
Πιτσιτάκης Εμμανουήλ-Παύλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Κουτρούλης Νικόλαος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Σφαιροβολία
Κτενιαδάκης Εμμανουήλ (ΑΟ Κύδων Χανίων)

Δισκοβολία
Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Κτενιαδάκης Εμμανουήλ (ΑΟ Κύδων Χανίων)

Σφυροβολία
Φραντζεσκάκης Χρήστος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Σκυταλοδρομία 4χ100μ
Σαατσάκης Απολλόδωρος (Ο.Φ.Η.)
Φραγκιαδάκης Σταμάτιος (Ο.Φ.Η.)
Τζατζαράκης Αλέξιος Σπυρίδων (Ο.Φ.Η.)
Σχοιναράκης Ανδρέας (Ο.Φ.Η.)
Λιλος Γεώργιος (Ο.Φ.Η.)
Χριστοφοράκης Ιωάννης (Ο.Φ.Η.)
Ψυχούλας Κωνσταντίνος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Καζιαλές Ευάγγελος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Δημητράκης Μιχαήλ (ΟΚΑ Αρκάδι)
Κουμαρ Μπαρουν (ΟΚΑ Αρκάδι)
Παπουτσιδάκης Νικόλαος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Λιονής Αλέξανδρος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Μαμαλάκης Ιωάννης (ΟΚΑ Αρκάδι)
Αρτεμάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Κιοσές Χαβατζής Αυγερινός (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Βογιατζής Αθανάσιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Λαμψακινός Αλέξανδρος-Δημήτριος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Τεοντοσίου Εμάνουελ (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Τζελιλάι Άγγελος (ΑΟ Λασιθίου)
Κουκουρογιαννάκης Παντελεήμων (ΑΟ Λασιθίου)
Παπαγεωργόπουλος Νικόλαος (ΑΟ Λασιθίου)
Γαβριλάκης Χαρίδημος (ΑΟ Λασιθίου)

Σκυταλοδρομία 4χ400μ
Τζατζαράκης Αλέξιος Σπυρίδων (Ο.Φ.Η.)
Σχοιναράκης Ανδρέας (Ο.Φ.Η.)
Λίλος Γεώργιος (Ο.Φ.Η.)
Χριστοφοράκης Ιωάννης (Ο.Φ.Η.)
Παπουτσιδάκης Νικόλαος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Ψυχούλας Κωνσταντίνος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Καζιαλές Ευάγγελος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Δημητράκης Μιχαήλ (ΟΚΑ Αρκάδι)
Κουμαρ Μπαρουν (ΟΚΑ Αρκάδι)
Λιόνης Αλέξανδρος (ΟΚΑ Αρκάδι)
Μαμαλάκης Ιωάννης(ΟΚΑ Αρκάδι)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

100μ
Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (Ο.Φ.Η.)
Μπικέσκου Χριστίνα-Ευαγγελία (ΟΚΑ Αρκάδι)

400μ
Τζόνσον Νοράγια-Κάθριν (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ψυλλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων Χανίων)

1500μ
Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟ Λασιθίου)
Σταγογιάννη Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι)

3000μ
Μαριδάκη Γεωργία (ΓΣ Ιεράπετρας "Ο Λιβυκός")
Σταγογιάννη Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι)
Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟ Λασιθίου)

400μ Εμπόδια
Ψυλλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων Χανίων)
Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (Ο.Φ.Η.)
Κατσούλη Ελένη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Λοππινε Μπεατρίς (Ο.Φ.Η.)

3000μ Φυσικά Εμπόδια
Μαριδάκη Γεωργία (ΓΣ Ιεράπετρας "Ο Λιβυκός")

10000μ Βάδην
Φιλτισάκου Κυριάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Άλμα Επί Κοντώ
Τερεζάκη Ελένη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

 Τριπλούν
Καράκη Ιωάννα (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Σφαιροβολία
Μπομπολάκη Εμμανουηλία (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Μυλωνάκη Ζαχαρένια (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος)

Δισκοβολία
Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Φραγκάκη Ειρήνη (ΑΟ Κύδων Χανίων)

Σφυροβολία
Σταφυλαράκη Ελπίδα (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Ακοντισμός
Παπαχατζάκη Μαρίνα (Ο.Φ.Η.)

Σκυταλοδρομία 4χ100μ
Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (Ο.Φ.Η.)
Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (Ο.Φ.Η.)
Σκουλά Καλλιόπη (Ο.Φ.Η.)
Μανδυλάκη Μιχαέλα (Ο.Φ.Η.)
Ντούμη-Βασιλείου Μαρία-Άννα (Ο.Φ.Η.)
Μπικέσκου Χριστίνα-Ευαγγελία (ΟΚΑ Αρκάδι)
Δραμιτινού Αγάπη (ΟΚΑ Αρκάδι)
Σταγκουράκη Μαρίνα (ΟΚΑ Αρκάδι)
Τσιμπισκάκη Μυρτώ (ΟΚΑ Αρκάδι)
Τζόνσον Νοράγια-Κάθριν (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Κατσούλη Ελένη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σπαράκη Αγγελική (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Λουράκη Γεωργία (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Τάπου Ελένη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Αρναντωνάκη Μαρία (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Γουέλς Μαρία-Γιολάντα (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Σκυταλοδρομία 4χ400μ
Λοππινέ Μπεατρίς (Ο.Φ.Η.)
Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (Ο.Φ.Η.)
Σκουλά Καλλιόπη (Ο.Φ.Η.)
Μανδυλάκη Μιχαέλα (Ο.Φ.Η.)
Ντούμη-Βασιλείου Μαρία-Άννα (Ο.Φ.Η.)
Τζόνσον Νοράγια-Κάθριν (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Κατσούλη Ελένη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σπαράκη Αγγελική (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Αρναντωνάκη Μαρία (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Γουέλς Μαρία-Γιολάντα (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Σχόλια