Στίβος

Αρκετές συμμετοχές και φέτος στους αγώνες «Μιραμπέλο 2018»

Με αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκαν και φέτος οι αγώνες στίβου «Μιραμπέλο 2018», οι οποίοι συγκεντρώνουν το ενδιαφέρον των αθλητών και αθλητριών του νομού Λασιθίου.

 

Οι αγώνες φιλοξενήθηκαν και φέτος στο στάδιο του Αγίου Νικολάου και πραγματοποιήθηκαν τη Μεγάλη Τετάρτη.

 

Αναλυτικά, οι τρεις πρώτοι ανά αγώνισμα:

 

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΠΒ΄                                                                         

1              ΝΤΙΜΙΤΡΩΦ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          36.46

2              ΜΠΕΚΟ ΑΡΜΠΙ 2006       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  35.28

3              ΣΚΟΥΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ              2006       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   32.15

 

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΚΒ΄                                                                        

1              ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ      2006       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    37.55

2              ΠΑΝΤΑΖΟ ΑΜΜΥ             2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          29.87

3              ΚΟΚΚΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   25.75

 

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                            

1              ΜΟΥΡΟΥΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ          2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝ.    4.17

2              ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ 2007       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.06

3              ΜΥΡΩΝΑΚΗ ΠΟΠΗ          2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    3.78

 

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ΄                                                                          

1              ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ               2008       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.00

2              ΣΚΟΥΛΑΪ ΜΑΡΙΟΣ            2008       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    3.97

3              ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ     2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.89

 

 

600μ ΠΚΑ¨                                                                        

1              ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ           2004       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 1.52.73

2              ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ 2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   1.57.78

 

600μ ΠΠΑ

1              ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ          2003       ΓΣ ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ        1.39.05

 

1500Μ ΑΝΔΡΩΝ                                                          

1              ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ            2002       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   4.22.52

 

ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                                     

1              ΜΠΕΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ             1997       ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝ. 5.54

2              ΝΑΤΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ            1997       ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93       5.26

3              ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ        1998       ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ   5.11

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ΄                                                               

1              ΚΑΡΑΒΑΤΣΚΙ ΙΩΑΚΕΙΜ    2004       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               5.09

2              ΠΕΔΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    2004       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   4.33

3              ΜΠΙΤΖΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ      2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   5.41

 

ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                                                          

1              ΜΟΝΟΠΩΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ         1998       ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ               6.53

2              ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ              1997       ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.          6.31

 

ΥΨΟΣ ΠΠΑ'                                                                       

1              ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ               2004       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   1.64

2              ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.60

3              ΑΓΑΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ           2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.45

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                        

1              ΒΙΟΛΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΟΑΣ     2007       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   31.38

2              ΚΟΥΤΡΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ         2008       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   30.65

3              ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   29.00

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                         

1              ΠΑΡΗΓΟΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ              2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    27.89

2              ΙΒΑΝΟΒΑ ΜΑΓΝΤΑΛΕΝΑ               2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ  18.50

3              ΜΑΡΤΖΙΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ    2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 17.15

 

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                               

1              ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               2002       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   1.70

 

80μ ΕΜΠ ΠΚΑ΄                                                                

1              ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  2003       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               13.12

2              ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ               2004       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               13.50

 

50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                   

1              ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ 2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    7.97

2              ΝΕΡΑΝΤΖΟΥΛΗ ΜΑΡΙΝΑ               2008       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   8.35

3              ΚΟΚΟΓΙΑΝΝΗ ΣΟΦΙΑ      2008       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    8.42

 

 

50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                                   

1              ΞΟΜΠΛΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ           2008       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               7.81

2              ΠΕΤΣΑΓΚΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ      2008       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               8.97

3              ΑΣΚΟΞΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ            2009       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  9.52

 

80Μ ΠΠΑ΄                                                                         

1              ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ             2004       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   10.40

2              ΚΟΥΝΕΝΕΣ ΜΑΝΟΣ         2004       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   10.72

3              ΤΣΟΥΜΠΕΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     2004       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    11.58

 

 

300Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                  

1              ΜΑΥΡΟΥΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ    2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          50.49

2              ΦΟΥΝΤΟΥΡΑΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ    2007       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  53.11

3              ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ              2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 54.37

 

80Μ ΠΚΑ΄                                                                      

1              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11.13

2              ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ        2004       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   11.28

3              ΚΑΝΤΙΦΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   2004       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          11.31

 

300Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                                

1              ΣΚΥΒΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2007       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   51.92

2              ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ     2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          54.02

3              ΜΠΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ            2009       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   1.02.98

 

300Μ ΠΠΒ

1              ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               43.34

2              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   44.88

3              ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2006       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          48.19

 

 

 

600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                          

1              ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ              2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2.02.75

2              ΚΟΥΒΑΡΝΤΑ ΣΟΦΙΑ        2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.09.05

3              ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ            2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.11.12

 

600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                              

1              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   2.04.50

2              ΦΡΑΓΚΙΕΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2008       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  2.05.64

3              ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ            2009       ΓΣ ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.18.85

 

300Μ ΠΚΒ΄  

1              ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ        2006       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   48.39

2              ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ     2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               50.75

3              ΤΡΙΓΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ          2005       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    52.22

 

 

 

1000Μ ΠΠΑ΄                                

1              ΛΕΘΙΩΤΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ             2004       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.12.53

 

1000Μ ΠΚΑ΄                                                                   

1              ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   3.12.16

 

 

ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ΄                                                                  

1              ΚΑΖΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ      2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   4.12

2              ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ     2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               3.83

3              ΦΥΓΕΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2006       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.83

 

 

400Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                                        

1              ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ    2002       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   1.08.49

 

400Μ ΑΝΔΡΩΝ                                                             

1              ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               1998       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   53.02

2              ΤΖΕΛΙΛΑΪ ΑΓΓΕΛΟΣ           2001       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   55.18

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄                                                               

1              ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         205         ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               4.65

2              ΙΩΑΝΝΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ             2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ   4.32

3              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ           2006       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    4.15

Σχόλια