Πόλο

Το πρόγραμμα του ΝΟ Αγίου Νικολάου στην Γ΄Εθνική

Η μοναδική ομάδα της Κρήτης που συμμετέχει στο πρωτάθλημα…

Στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνική πόλο θα λάβει μέρος ο Ναυτικός Όμιλος Αγίου Νικολάου, ως μοναδικός εκπρόσωπος της Κρήτης.

Ο ΝΟ Αγίου Νικολάου θα συμμετάσχει στον όμιλο Αθηνών με αντιπάλους τους ΑΟ Καστέλας, ΚΟ Πεντέλης και Υγρό Στίβο Ρόδου.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, οι αγώνες της Α’ φάσης θα διεξαχθούν στις 17-19/9, με τις δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο (σύνολο 10) να παίρνουν το εισιτήριο για την τελική φάση του πρωταθλήματος (1-3/10), από όπου 2 ομάδες θα προβιβαστούν στη Β’ Ανδρών της περιόδου 2021-2022.

Αναλυτικά…

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ ΡΟΔΟΥ, ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ, ΚΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

1η αγωνιστική
ΝΟ Αγ. Νικολάου-ΑΟ Καστέλας
Υγρός Στίβος Ρόδου-ΚΟ Πεντέλης

2η αγωνιστική
ΝΟ Αγ. Νικολάου-ΚΟ Πεντέλης
Υγρός Στίβος Ρόδου-ΑΟ Καστέλας

3η αγωνιστική
Υγρός Στίβος Ρόδου-ΝΟ Αγ. Νικολάου
ΑΟ Καστέλας-ΚΟ Πεντέλης

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

1η αγωνιστική
ΝΟ Χαλκίδας-ΑΝΟ Μεταμόρφωσης
ΝΟ Αλιβερίου-ΑΝΟ Αργυρούπολης

2η αγωνιστική
ΝΟ Χαλκίδας-ΑΝΟ Αργυρούπολης
ΝΟ Αλιβερίου-ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

3η αγωνιστική
ΝΟ Αλιβερίου-ΝΟ Χαλκίδας
ΑΝΟ Μεταμόρφωσης-ΑΝΟ Αργυρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΝΟ ΙΤΕΑΣ, ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ, ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ, ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

1η αγωνιστική
ΝΟ Ιτέας-ΝΕ Λαμίας
ΝΟ Μεσολογγίου-Νίκη Βόλου

2η αγωνιστική
ΝΟ Ιτέας-Νίκη Βόλου
ΝΟ Μεσολογγίου-ΝΕ Λαμίας

3η αγωνιστική
ΝΟ Μεσολογγίου-ΝΟ Ιτέας
ΝΕ Λαμίας-Νίκη Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ, ΟΠΑΘΑ, ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ, ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

1η αγωνιστική
Νηρέας Πάτρας-ΝΟ Πρέβεζας
ΟΠΑΘΑ-Αργης Καλαμάτας

2η αγωνιστική
Νηρέας Πάτρας-Αργης Καλαμάτας
ΟΠΑΘΑ-ΝΟ Πρέβεζας

3η αγωνιστική
ΟΠΑΘΑ-Νηρέας Πάτρας
ΝΟ Πρέβεζας-Αργης Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ, ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

1η αγωνιστική
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΣΑΠΚ Νεάπολης
Πανσερραϊκός-ΝΟ Καβάλας
Ποσειδών Ορεστιάδας-ΚΕ Κοζάνης

2η αγωνιστικ
ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΝΟ Καβάλας
ΚΕ Κοζάνης-Πανσερραϊκός
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ποσειδών Ορεστιάδας

3η αγωνιστική
ΝΟ Καβάλας-ΚΕ Κοζάνης
Ποσειδών Ορεστιάδας-ΣΑΠΚ Νεάπολης
Πανσερραϊκός-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

4η αγωνιστική
ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΚΕ Κοζάνης
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΝΟ Καβάλας
Ποσειδών Ορεστιάδας-Πανσερραϊκός

5η αγωνιστική
ΚΕ Κοζάνης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΝΟ Καβάλας-Ποσειδών Ορεστιάδας
Πανσερραϊκός-ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια