Δεν τα κατάφερε ο ΝΟΧ, έχασε από τον Απόλλωνα Σμύρνης

Τέταρτη συνολικά ήττα για τη χανιώτικη ομάδα φέτος στην Α1 πόλο...

Δεν τα κατάφερε ο ΝΟΧ στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο το απόγευμα στο κολυμβητήριο στο Γουδή, χάνοντας με σκορ 10-7, ήττα που είναι η τέταρτη συνολικά για φέτος στην Α1 πόλο. Μάλιστα, ο Απόλλων κερδίζει για δεύτερη φορά τον ΝΟΧ, αφού είχε επικρατήσει και πριν από λίγες ημέρες στο Κύπελλο, στον αγώνα που είχε διεξαχθεί στο κολυμβητήριο Χανίων.

Ο ΝΟΧ είχε και πάλι ένα άσχημο α’ ημίχρονο όπου βρέθηκε να δέχεται τα έξι από τα συνολικά δέκα γκολ. Στην επανάληψη παρουσίασε μεν, μια πιο ανταγωνιστική εικόνα, αλλά, ουσιαστικά, ο Απόλλων δεν απειλήθηκε, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

Ο Μοσκόφ έκανε… όλη τη ζημιά στον Ναυτικό Ομιλο, σημειώνοντας έξι τέρματα σε βάρος του. Από την άλλη πλευρά, ο Μάνθος Βουλγαράκης ήταν σε καλή μέρα, σκοράροντας τρία τέρματα.

Επόμενο ματς για τον ΝΟΧ, την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου, με την Βουλιαγμένη στο κολυμβητήριο Χανίων.

Τα 8λεπτα: 5-2, 1-0, 1-2, 3-3

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Ραμίρεζ, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 1, Μοσκόφ 6, Παπαλουκάς, Παπαδόπουλος 1, Μαυρωτάς, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης, Γραμματικός 1, Αλαμάνος, Κουμής, Γιαννούρης, Αναγνωστόπουλος

Ν.Ο. Χανίων (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος, Πετρόχειλος 1, Νάστραν 1, Χατζηκυριακάκης, Λειψάκης, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης.