Έχασε στο Ποσειδώνιο ο ΝΟΧανίων από τον ΠΑΟΚ

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα δεν κατάφερε να βρει λύσεις στην επίθεση και κυρίως στον παίκτη παραπάνω...

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ανδρών πέτυχε ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε του ΝΟ Χανίων στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο με 12-6, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως τα Χανιά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην εκπνοή της πρώτης περιόδου (3-3). Οι Θεσσαλονικείς ήταν καταιγιστικοί στο δεύτερο οκτάλεπτο και με ένα σερί 4-0, ολοκλήρωσαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 7-3, ενώ αύξησαν περισσότερο την διαφορά στην τρίτη περίοδο (10-3).

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα δεν κατάφερε να βρει λύσεις στην επίθεση και κυρίως στον παίκτη παραπάνω (2/12), και σε συνδυασμό με την πολύ καλή εμφάνιση του Τζωρτζάτου, έμεινε χωρίς γκολ για δύο οκτάλεπτα.

Στην τελευταία περίοδο τα Χανιά προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά, φτανοντας στο τελικό 12-6.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 4-0, 3-0, 2-3

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Τζωρτζάτος, Σαρησάββας 1, Ζάτοβιτς 2, Κόχειλας Ν. 1, Κουλούρης, Νάνος, Κεχαλάρης 2, Καρούντζος 2, Παυλίδης Χρ. 1, Σολεϊμανιπάκ 1, Χαραλαμπόπουλος, Μουρατίδης 2, Μανθογιάννης, Τάτσης, Βοζίκης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Πολύζος, Πετροχειλος, Νάστραν 1, Χατζηκυριακάκης 1, Λειψάκης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αποστολάκης.