Ποδηλασία

Επιτυχημένη πρόβα πριν το Πανελλήνιο τα "28α Καζαντζάκεια"

Τι έγινε το διήμερο των αγώνων στην ανάβαση Δαμάστας και στον αγώνα αντοχής στην Πεδιάδα...

Ένα σημαντικό τεστ ενόψει του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ποδηλασίας, που θα γίνει σε δύο εβδομάδες στην Άρτα, ήταν τα “28α Καζαντζάκεια”, που πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία το σαββατοκύριακο που πέρασε με διοργανωτή τον ΠΟΗ Κάστρο και με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης και των Δήμων Ηρακλείου, Μαλεβιζίου και Μινώα Πεδιάδας.
Την πρώτη ημέρα των αγώνων οι συμμετέχοντες πραγματοποίησαν αγώνα ανάβασης, στην περιοχή της Δαμάστας, συνολικής απόστασης 28 χλμ., με εκκίνηση από το Γάζι και τερματισμό το χωριό της Δαμάστας.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ανδρών-Εφήβων: 1ος Ηλιάδης Ιωάννης (ΠΟΗ Κάστρο) 1.01.00, 2ος Καστραντάς Χαράλαμπος (ΑΕΚ) 1.01.07, 3ος Κορτσιδάκης Μιχάλης (ΠΟΧ Τάλως) 1.01.07, 4ος Χριστόπουλος-Χέλλερ Παναγιώτης (Π.Ο. Βόλος) 1.01. 15, 5ος Δράκος Νικόλαος (Διαγόρας-Έφηβος) 1.01.15, 6ος Φασουλάκης Κων/νος (ΠΟΗ Κάστρο-Έφηβος) 1.01.30, 7ος Μπλαβάκης Εμμανουήλ (ΠΟΗ Κάστρο)1.01.30, 8ος Πανηγυράκης Ιωάννης (ΠΟΧ Τάλως) 1.01.59, 9ος Ηλιάδης Κων/νος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.02. 29, 10ος Λιοδάκης Κων/νος (ΠΟΧ Τάλως-Έφηβος) 1.03.01, 11ος Κορτσιδάκης Μάριος (ΠΟΧ Τάλως) 1.03.18, 12ος Παρακεντάκης Νικόλαος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.04.50, 13ος Σαρρής Ευάγγελος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.05.06, 14ος Βασιλάκης Στέλιος (ΠΟΗ Κάστρο-Έφηβος) 1.05.34, 15ος Μαρκασιώτης Βλάσης (ΠΟΧ Τάλως) 1.06.06, 16ος Μαστορίδης Ιάκωβος (Π.Ο. Βόλος) 1.06.06, 17ος Μανιουδάκης Εμμανουήλ, 18ος Σοφιολάκης Στυλιανός (ΣΠΣ Άθλος) 1.09.25, 19ος Τζεκάκης Σταύρος (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας) 1.09.21, και 20ός Φραγκάκης Αρμόδιος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.12.30.
Μάστερς: 1ος Λακιωτάκης Σπυρίδων (ΠΟΧ Τάλως) 1.03.01, 2ος Κουφουδάκης Διονύσης (Π.Ο. Δρηρός Νεάπ.) 1.03.49, 3ος Καραγιάννης Στυλιανός (ΠΟΧ Τάλως) 1.03.49, 4ος Μουλιανιτάκης Χάρης (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.) 1.05.56, 5ος Αναστασάκης Γεώργιος (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας) 1.05.56, 6ος Παρασκευόπουλος Ευγένιος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.08.38, 7ος Ανεσιάδης Χρήστος (ΠΟΧ Τάλως) 1.08.38, 8ος Παπαδημητράκης Σταύρος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.10.35, 9ος Παπαδάκης Αντώνιος (ΣΠΣ Άθλος) 1.10.50, 10ος Κουρέτας Γιάννης (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.) 1.12.30, 11ος Προμπονάς Σταύρος (ΠΟΗ Κάστρο) 1.16.31, 12ος Καλέμπουμπας Μιχάλης (ΠΟΗ Κάστρο) 1.17.38, 13ος Γαλεράκης Σπυρίδων (ΠΟΗ Κάστρο) 1.18.56, και 14η Χρυσού Ευαγγελία (ΠΟΗ Κάστρο) 1.21.05.
Όπεν: 1η Συντζανάκη Κων/να (ΠΟΧ Τάλως) 1.08.57, 2η Λιοδάκη Σοφία (ΠΟΧ Τάλως) 1.10.50, 3ος Φιτσανάκης Ιωάννης 1.13.26, 4η-4ος Χατζηγεωργίου Ανδριανή (ΠΟΗ Κάστρο) 1.14.11, Δρακάκης Γεώργιος 1.14.11, 6η Ηλιάκη Ευαγγελία (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας) 1.16.27, 7ος Κλινάκης Κοσμάς 1.18.30, 8ος Φουκαράκης Ελευθέριος 1.19.10, 9ος Παπαδάκης Εμμανουήλ 1.24.04, 10ος Φραγκιαδουλάκης Σταύρος 1.26.18, και 11ος Δαγκωνάκης Σταύρος 1.28.00.
Παίδων: 1ος Παπαγιαννάκης Νικόλαος (Θησέας) 1.03.01, 2ος Παναγάρης Παναγιώτης (ΠΟΧ Τάλως) 1.03.01, 3ος Χιώτης Ιωάννης (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας) 1.04.59, 4ος Σαζαλτζόπουλος Μιχαήλ (ΠΟΗ Κάστρο) 1.04.59, 5ος Χαβρές Νικόλαος (ΠΟΧ Τάλως) 1.05.10, 6ος Χουλάκης Γιώργος (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.) 1.06.07, 7ος Τσιχλάκης Νικόλαος (Κύδων) 1.07.10, 8ος Ηλιάδης Φώτης (Κύδων) 1.09.19, 9ος Ξενάκης Παναγιώτης (ΠΟΧ Τάλως) 1.11.20, 10ος Φραγκάκης Άγγελος (Κύδων)1.12.15, 11ος Καρυδιανάκης Κων/νος (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.) 1.12.46, 12ος Βέργος Γεώργιος (ΣΠΣ Άθλος) 1.20.15, και 13ος Γεωργουλάκης Νικόλαος (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας) 1.22.03.

Στην Πεδιάδα η αντοχή

TΗΝ Κυριακή έγινε ο αγώνας αντοχής 100 χλμ. σε κυκλική διαδρομή, στην περιοχή της Πεδιάδας. Η εκκίνηση έγινε από την πλατεία Καστελίου, ενώ στη συνέχεια οι αγωνιζόμενοι πέρασαν από τα χωριά Διαβαϊδέ, Λύττος, Κασταμονίτσα, Αμαριανό, Μαθιά, Αρμάχα και Αγία Παρασκευή και κατέληξαν Καστέλι. Η παραπάνω διαδρομή, μήκους 20 χλμ., έγινε πέντε φορές. Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Ανδρών-Εφήβων: 1ος Καστραντάς Χαράλαμπος (ΑΕΚ) 2.06.19, 2ος Ηλιάδης Ιωάννης (ΠΟΗ Κάστρο) 2.06.19, 3ος Χριστόπουλος-Χέλλερ Παναγιώτης (Π.Ο. Βόλος) 2.08.01, 4ος Κορτσιδάκης Μιχαήλ (ΠΟΧ Τάλως) 2.09.16, 5ος Δράκος Νικόλαος (Διαγόρας-Έφηβος) 2.09.16, 6ος Μπλαβάκης Εμμανουήλ (ΠΟΗ Κάστρο)2.12.04, 7ος Πανηγυράκης Ιωάννης (ΠΟΧ Τάλως) 2.16.44, 8ος Φασουλάκης Κων/νος (ΠΟΗ Κάστρο-Έφηβος) 2.23.37, 9ος Ηλιάδης Κων/νος (ΠΟΗ Κάστρο) 2.23.37, 10ος Σαρρής Ευάγγελος (ΠΟΗ Κάστρο) 2.29.52, 11ος Μαρκασιώτης Βλάσιος (ΠΟΧ Τάλως) 2.29.52, 12ος Λιοδάκης Κων/νος (ΠΟΧ Τάλως-Έφηβος) 2.29.52, 13ος Βασιλάκης Στέλιος (ΠΟΗ Κάστρο-Έφηβος) 2.29.52, 14ος Μανιουδάκης Εμμανουήλ (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας-Έφηβος) 2.29.52, και 15ος Μαστορίδης Ιάκωβος (ΠΟ Βόλος) 2.29.51. 


Μάστερς: 1ος Λακιωτάκης Σπυρίδων (ΠΟΧ Τάλως), 2ος Κουφουδάκης Διονύσης (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.), 3ος Αναστασάκης Γεώργιος (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας), 4ος Καραγιάννης Στυλιανός (ΠΟΧ Τάλως), 5ος Μουλιανιτάκης Χάρης (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.), 6ος Παπαδημητράκης Σταύρος (ΠΟΗ Κάστρο), 7ος Παπαδάκης Αντώνιος (ΣΠΣ Άθλος), 8ος Κουρέτας Γιάννης (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.), 9ος Προμπονάς Σταύρος (ΠΟΗ Κάστρο), 10ος Καλέμπουμπας Μιχάλης (ΠΟΗ Κάστρο), 11ος Γαλεράκης Σπυρίδων (ΠΟΗ Κάστρο), 12ος Ταβλάς Γιάννης (Π.Ο. Δρήρος Νεαπ.), 13η Χρυσού Ευαγγελία (ΠΟΗ Κάστρο), και Ανεσιάδης Χρήστος (ΠΟΧ Τάλως).
Όπεν: 1ος Πιτσώκος Αθανάσιος, 2η Λιοδάκη Σοφία (ΠΟΧ Τάλως), 3η Συντζανάκη Κων/να (ΠΟΧ Τάλως), 4η Χατζηγεωργίου Ανδριανή (ΠΟΗ Κάστρο), 5ος Φιτσάκης Ιωάννης, 6ος Πατσιαδάκης Αντώνης, και 7ες Σταγάκη Ελάνη, Ηλιάκη Ευαγγελία (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας), Φύτρου Μαρία (ΑΕΚ).
Παίδων: 1ος Παπαγιαννάκης Νικόλαος (Θησέας), 2ος Χιώτης Ιωάννης (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας), 3ος Βαρβεράκης Στυλιανός (ΑΠΣ Άθλος), 4ος Ηλιάδης Φώτης (Κύδων), 5ος Σαζαλτζόπουλος Μιχαήλ (ΠΟΗ Κάστρο), 6ος Χαβρές Νικόλαος (ΠΟΧ Τάλως), 7ος Παναγάρης Παναγιώτης (ΠΟΧ Τάλως), 8ος Χουλάκης Γιώργος (Π.Ο. Δρήρος Νεάπ.), 9ος Ξενάκης Παναγιώτης (ΠΟΧ Τάλως), 10ος Τσιχλάκης Νικόλαος (Κύδων), 11ος Φραγκάκης Άγγελος (Κύδων), 12ος Καρυδιανάκης Κων/νος (Δρήρος Νεαπ.), 13ος Γεωργουλάκης Νικόλαος (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας), και 14ος Βέργος Γεώργιος (ΣΠΣ Άθλος).

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια