Νικητές οι Περουλάκης- Σαρρής στο «Rally Sprint Κεράσια»

Την τριάδα συμπλήρωσαν οι Κακεπάκης- Χαλκιαδάκης και Νικολιδάκης- Πετούσης

Με τον αγώνα «Rally Sprint Κεράσια», ολοκληρώθηκαν οι αγώνες για τον Αθλητικό Όμιλο Κρήτης σε μία επιτυχημένη χρονιά για τα πληρώματα του που είχαν σημαντικές διακρίσεις και σε πανελλήνιο επίπεδο.

Σε ότι αφορά τον χθεσινό αγώνα, νικητές στέφθηκε το πλήρωμα των Περουλάκη Γιώργου-Σαρρή Λευτέρη που κάλυψε τις τρεις ειδικές διαδρομές στα Κεράσια με το Mitsubishi Lancer Evo σε χρόνο 16.19.82. Στην 2η θέση τερμάτισαν οι Κακεπάκης Γιάννης- Χαλκιαδάκης Αλέκος με Mitsubishi Lancer Evo και χρόνο 16.19.95 ενώ την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσαν οι Νικολιδάκης Γιάννης- Πετούσης Λευτέρης με Peugeot 106 S και χρόνο 16.51.84.

Το τελευταίο πλήρωμα μάλιστα ήταν οι νικητές και της κατηγορίας F2 αλλά και της C5 ενώ οι δύο πρώτοι της γενικής κατάταξης κέρδισαν και την C2.